ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Pražané mohou vyjádřit svůj názor na návrh proměny hotelu InterContinental a jeho okolí

Pražané mohou vyjádřit svůj názor na návrh proměny hotelu InterContinental a jeho okolí

Pražané mohou vyjádřit svůj názor na návrh proměny hotelu InterContinental a jeho okolí
11. 10. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová: Foto: Studio TaK

Už v pondělí se budou moci Pražené seznámit s plánovou rekonstrukcí hotelu InterContinental a jeho okolí. Připravena je prezentace v infocentru, která zájemce seznámí s chystaným projektem. Samotné práce jsou rozděleny do tří fází, které se budou věnovat vnitřní i venkovní části objektu. Dojte také na revitalizaci a rozvoj piazzetty Miloše Formana i na proměnu veřejného prostotu mezi nábřežím Vltavy a hotelem. K návrhům se bude moci veřejnost vyjádřit prostřednictvím dotazníku.

Infocentrum vznikne přímo v hotelu a bude otevřené každý všední den mezi polednem a 18 hodinou. Zde se mohou zájemci detailněji seznámit s projektem. K vidění tu budou vizualizace i srovnávací fotografie, aby si každý mohl udělat přesnou představu. Svůj názor a připomínky pak může každý vyjádřit skrze dotazník.

Hotel za téměř 5,8 miliardy korun koupila v lednu loňského roku trojice českých podnikatelů Eduard Kučera, Pavel Baudiš a Oldřich Šlemr prostřednictvím společnosti R2G Heritage. Rekonstrukce a revitalizace by měla vyjít na zhruba 2,5 miliardy korun. V soutěži na novou podobu lokality uspělo architektonické studio TaK Marka Tichého.

„Stručně je možné návrh charakterizovat jako prodloužení městského parteru v ose ulice Pařížská až na nábřeží a jeho propojení s vltavskou náplavkou a rozšíření plochy náměstí Miloše Formana, její očištění od automobilové dopravy a technických staveb velkého objemu, vytvoření živého místa ideově věnovaného českému filmu. Součástí projektu je i celková rekonstrukce a přestavba hotelu InterContinental. Jeho obnova je ale spíše v druhém plánu celého záměru,“ informuje studio na svých stránkách.

Pocta českému filmu

Návrh projektu také počítá s památníkem československého filmu, který bude připomínat úspěchy a historii tuzemské kinematografie. Stát by měl symbolicky na náměstí Miloše Formana „Jeho podobu určí odborná komise složená se zástupců hl.m. Prahy, Státního fondu české kinematografie, Mezinárodního festivalu Karlovy Vary, filmových historiků a tvůrců,“ dodávají autoři návrhu.

„Věříme, že veřejnost náš projekt, který Praze přináší moderní architekturu, nové veřejné plochy, zeleň, vodní prvky, památník česko-slovenské kinematografie a odlehčení dopravy v místě, bude i nadále podporovat a těšíme se na podněty návštěvníků infocentra,“ doplnil Jakub Dyba, ředitel nových investic R2G.

Zrekonstruovaný hotel bude provozován pod značkou Fairmont, kterou vlastní největší světová skupina provozující ubytovací služby Group Accor.

Doporučujeme také:

Skryté poklady architektury – 19. díl – Hotel InterContinental

Osobnosti současné architektury – Jiří Řezák a David Wittassek (Qarta architektura)

 

 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu