CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha chystá mapu infrastrukturních potřeb

Praha chystá mapu infrastrukturních potřeb

Praha chystá mapu infrastrukturních potřeb
6. 12. 2017 / Autor: Archiv hlavního města Prahy
Praha chystá mapu infrastrukturních potřeb

(Krátká zpráva) Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) vypracuje pro město mapu infrastrukturních potřeb, která ukáže, kde chybí školy, ordinace lékařů, kulturní a sportovní zařízení nebo obchody. Mapa bude sloužit při přípravě územně-plánovací dokumentace a územních studií. Záměr schválili včera pražští radní.

Dokument bude sledovat občanskou vybavenost, tzn. služby a kulturu, volnočasovou infrastrukturu jako parky, hřiště a sportoviště. Poslední oblastí budou komerční služby, tedy rozmístění obchodů. „Chceme vytvořit komplexní mapu chybějící vybavenosti, která nám v předstihu pomůže zjistit potenciální problémy, s nimiž by se pak občané museli každodenně potýkat. Zároveň to bude nástroj pro místní samosprávy, díky kterému budou moci lépe definovat potřebnou infrastrukturu,“ vysvětlila ČTK náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Dokument v elektronické i tištěné podobě bude průběžně aktualizován a využívat jej bude nejen město, ale i městské části. IPR mapu vytvoří ve dvou etapách: nejdříve shromáždí všechna potřebná data včetně věkové struktury obyvatelstva, poté vytvoří webovou aplikaci a uživatelské rozhraní.

(nif)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl