Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta

Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta

Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta
7. 12. 2017 / Autor: TV Architect

Moravská metropole se potýká s velkým nedostatkem kancelářských prostor. Nyní je jich ve městě 547 022 metrů čtverečních, do roku 2019 by mělo v Brně přibýt dalších 75 000. Podle analytika společnosti Cushman & Wakefield Lukáše Netolického je v Brně velký potenciál pro růst trhu.

Neobsazenost kanceláří je teď 9,7 procenta. „V Praze nestíháme aktualizovat volné prostory, ale v centru Brna není ani co aktualizovat. Nájemci čekají na telefonní lince a jsou třeba pátí v pořadí,“ uvedl pro ČTK Netolický a dodal, že je to stejné jak pro nově příchozí firmy, tak pro ty již etablované, které plánují další růst. Prostory se tak pronajímají rychleji, než jsou agentury schopné svoje nabídky aktualizovat.

V Brně se staví minimálně, přitom nájemné se příliš nezvyšuje. V současnosti je nejvyšší dosažitelné nájemné 13,5 eura (asi 350 korun) za metr čtvereční měsíčně. Za poslední dva roky se cena zvedla zhruba o euro. Pro srovnání, v Praze to je 21 eur, tedy asi 540 korun. I tak si maximální možnou cenu může v Brně prý dovolit jen pár pronajímatelů.

ČTK, sem

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu