CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta

Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta

Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta
7. 12. 2017 / Autor: TV Architect
Na volné kanceláře se v Brně stojí fronta

Moravská metropole se potýká s velkým nedostatkem kancelářských prostor. Nyní je jich ve městě 547 022 metrů čtverečních, do roku 2019 by mělo v Brně přibýt dalších 75 000. Podle analytika společnosti Cushman & Wakefield Lukáše Netolického je v Brně velký potenciál pro růst trhu.

Neobsazenost kanceláří je teď 9,7 procenta. „V Praze nestíháme aktualizovat volné prostory, ale v centru Brna není ani co aktualizovat. Nájemci čekají na telefonní lince a jsou třeba pátí v pořadí,“ uvedl pro ČTK Netolický a dodal, že je to stejné jak pro nově příchozí firmy, tak pro ty již etablované, které plánují další růst. Prostory se tak pronajímají rychleji, než jsou agentury schopné svoje nabídky aktualizovat.

V Brně se staví minimálně, přitom nájemné se příliš nezvyšuje. V současnosti je nejvyšší dosažitelné nájemné 13,5 eura (asi 350 korun) za metr čtvereční měsíčně. Za poslední dva roky se cena zvedla zhruba o euro. Pro srovnání, v Praze to je 21 eur, tedy asi 540 korun. I tak si maximální možnou cenu může v Brně prý dovolit jen pár pronajímatelů.

ČTK, sem

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl