Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha bude mít Metropolitní plán, který ji posune v dalším rozvoji

Praha bude mít Metropolitní plán, který ji posune v dalším rozvoji

Praha bude mít Metropolitní plán, který ji posune v dalším rozvoji
11. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: IPR

Praha dokončí Metropolitní plán. Ten zpracovává Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR). Vyvíjí se neustále už od roku 2018. V současné době se zapracovávají připomínky městských částí a dopracovává se vyhodnocení vlivu na udržitelný rozvoj. Zároveň jsou vedena klíčová jednání s ministerstvy a odbory magistrátu. Upravený návrh plánu bude zveřejněn na přelomu letošního roku. Platit začne v roce 2023.

Připomínky podalo 56 z 57 pražských městských částí. Proces vypořádávání připomínek k Metropolitnímu plánu je v současnosti plně v kompetenci magistrátu hl. města. Většina připomínek je již zapracována. Připomínky městských částí hrály významnou roli, pomohly totiž upravit plán v konkrétních lokalitách. Při jednáních se řešila zejména výšková regulace či zábory zemědělské půdy. Jednalo se ale i o rozvoji nových parků nebo veřejné vybavenosti.

„Nová podoba Metropolitního plánu zohledňuje názory občanů, spolků i městských částí. Cílem bylo projít a zapracovat veškeré relevantní připomínky, které se týkaly zejména parků, výšky budov i vnitrobloků. Díky nim bude mít Praha územní plán, který ji posune v dalším rozvoji,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR.

Na přelomu roku bude upravený plán zveřejněn a následně proběhne další kolo připomínek. Opět se k plánu bude mít možnost formou připomínek vyjádřit široká veřejnost. Metropolitní plán začne platit v roce 2023.

„V současné chvíli dokončujeme zapracování veškerých připomínek, které k Metropolitnímu plánu přišly. Například požadavky, které byly podány z Ministerstva kultury a Národního památkového ústavu, již upravený plán zohledňuje. Díky kontinuální práci chystáme nový územní plán tak, aby více vyhovoval potřebám současné metropole a jejích občanů,“ říká Petr Hlaváček, I. náměstek primátora.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl