ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Otevření Státní opery v Praze bude doprovázet videomapping

Otevření Státní opery v Praze bude doprovázet videomapping

Otevření Státní opery v Praze bude doprovázet videomapping
25. 12. 2019 / Autor: Romana Landová, ČTK. Otevření bude doprovázet videomapping. Foto: Flickr.com

Pražany i návštěvníky metropole ke konci roku čeká audiovizuální show na přední fasádě zrekonstruované Státní opery. Videomapping, jehož autorem je umělecká skupina 3dsence, se bude promítat od 31. prosince do 5. ledna.  V ten samý den se Státní opera otevře veřejnosti.

Tvůrcem videomappingu je umělecká skupina 3dsense. Přenos videomappingu bude možné 5. ledna sledovat i na velkoplošné obrazovce vedle Národního muzea a bude také streamována na webu Státní opery. „To, co uvidíme a uslyšíme, bude generováno námi samotnými, našimi vozidly. Automobily projíždějící magistrálou před budovou Státní opery svým pohybem generují na fasádu budovy unikátní videoprojekce, světelnou show a hudební dílo v reálném čase. Pozice, velikost a rychlost jednotlivých automobilů bude rozpoznávána z kamery umístěné na budově Státní opery. Data budou online zpracována a použita ke generování hudební skladby a vizuálním efektům," uvedl Jan Hrdlička z 3dsense.

Zábavná akce

Slavnostní otevření Státní opery předznamenal 13. prosince takzvaný flashmob na Hlavním nádraží. V něm se sólisté Opery Národního divadla a Státní opery sešli v ranních hodinách v nádražním vestibulu a překvapeným cestujícím zazpívali v převleku za běžné turisty, uklízečku či opraváře několik známých árií za doprovodu piana. Videonahrávka se v posledních dnech šířila sociálními sítěmi. Anglickým výrazem flashmob se označuje zábavná akce, při níž se náhle objeví v předem určený čas na předem určeném místě několik lidí spojených společnou myšlenkou, stejným oblečením nebo chováním.

Generální rekonstrukce budovy Státní opery v Praze stála 1,3 miliardy korun včetně DPH a trvala necelé tři roky. Původní odhad nákladů rekonstrukce byl přibližně 900 milionů korun, cena ale vzrostla. Důvodem byla hlavně změna technologie jevištní točny za 115 milionů a rekonstrukce vzduchotechniky.

Psali jsme také:

Státní opera Praha je opravená. Veřejnosti se otevře příští rok v lednu

Vídeňská státní opera: Budova, jež zahubila své tvůrce, je dnes vyhledávaným skvostem

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu