ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Obchodní dům Máj v Praze má nového majitele, ten chystá rozsáhlou rekonstrukci

Obchodní dům Máj v Praze má nového majitele, ten chystá rozsáhlou rekonstrukci

Obchodní dům Máj v Praze má nového majitele, ten chystá rozsáhlou rekonstrukci
19. 2. 2019 / Autor: Wikimedia common/ Ondřej Kořínek Popisek: Obchodní dům Máj

Novým majitelem pražského obchodního domu Máj, který je v posledních letech známý jako My, se dnes stala developerská firma Amádeus Real. Firma to sdělila ČTK v tiskové zprávě. Za kolik obchodní dům koupila od dosavadního majitele, skupiny Tesco, firma neuvedla. Po převzetí budovy společnost počítá s rekonstrukcí objektu, začít by měla v druhé polovině roku 2020 a skončit o dva roky později.

Prioritní funkcí Máje na Národní třídě údajně zůstane po dokončení jeho modernizace provozování obchodů. Budova původního Máje je památkově chráněná, což bude nutné při modernizaci respektovat, uvedla firma.

Získal stoprocentní podíl

Podle znaleckého posudku společnosti NSG Morison, který řetězec Tesco před rokem zveřejnil v obchodním rejstříku, činí hodnota nemovitosti po odečtení všech závazků zhruba sto sedmdesát jedna milionů korun. Tesco tehdy obchodní dům vyčlenilo do samostatné firmy. Amádeus Real se tak stal jeho novým vlastníkem prostřednictvím získání stoprocentního podílu ve společnosti Department store Praha. Ta byla před nabytím platnosti finálních smluv součástí skupiny Tesco Europe B.V., uvedl Karel Samec, mediální zástupce Amádeus Real.

Do konce května se podle něj skladba ani fungování obchodů patřících společnosti Tesco v Máji nezmění. Od června bude mít Tesco v obchodním domě již jen supermarket a menší prodejnu s potravinami a nový vlastník pronajme do zahájení rekonstrukce ostatní plochy jiným obchodníkům.

Kulturní památka

Tesco už před časem uvedlo, že hledá nové využití pro své obchodní domy, které jsou staré několik desítek let, jsou v atraktivní lokalitách, ale je třeba je kompletně modernizovat. Amádeus Real tak například koupil před dvěma lety od Tesca obchodní dům v Plzni na Americké třídě.

Obchodní dům Máj byl vybudován na místě zbořeného novogotického Šlikovského paláce a veřejnosti se otevřel v roce 1975. Tesco vlastnilo budovu od roku 1996. V roce 2006 byl obchodní dům, který tvarově a stylově čerpá z prvků neofunkcionalismu, díky své originální konstrukci prohlášen za kulturní památku. Na podzim 2009 byl z velké části rekonstruován a změnil jméno na My. Obchodní dům má sedm nadzemních pater, pronajímatelná prodejní plocha je dvanáct tisíc metrů čtverečních.

Nový vlastník budovy na připravovaných návrzích její modernizace spolupracuje s pražskými památkáři, městským Institutem plánování a rozvoje (IPR) a autory původního návrhu stavby, architekty Martinem Rajnišem a Johnny Eislerem, uvedl Tomáš Jícha z Amádeus Real.

čtk, nyv

Psali jsme také:

Obchodní dům Máj – kulturní památka ze 70. let

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu