CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Novou podobu kašny v Třebíči odhalí soutěž

Novou podobu kašny v Třebíči odhalí soutěž

Novou podobu kašny v Třebíči odhalí soutěž
27. 3. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Frettie Popisek: Karlovo náměstí v Třebíči
Novou podobu kašny v Třebíči odhalí soutěž

Město Třebíč ve spolupráci s Českou komorou architektů vyhlásí tento čtvrtek architektonicko-výtvarnou soutěž. Jejím předmětem bude nová podoba kašny na Karlově náměstí. Hodnota kašny má být kolem čtyř milionů korun a postavena bude v rámci plánované revitalizace náměstí.

Podle místostarostky může mít návrh sochařskou i architektonickou podobu, jeho tvůrci jej ale musí odevzdat nejpozději do 21. května v pět hodin. Zadávací dokumentace budoucí vzhled kašny nijak neomezuje.

Stavba by měla vhodným způsobem dotvářet charakter okolí a reprezentovat město, uvedla místostarostka Třebíče Marie Černá. Na konci května se nad návrhy poprvé sejde porota, ve které usedne i městská architektka z Litomyšle Zdeňka Vydrová. Porotci budou hodnotit také životnost kašny a efektivitu jejího provozu.

Ocenění

Tvůrci, kteří se umístí na prvních třech místech, získají osmdesát tisíc korun za první místo, šedesát tisíc korun za druhé místo a ten, kdo se umístí jako třetí, získá čtyřicet tisíc korun.

Poslední možný termín odevzdání soutěžního návrhu je pondělí 21. května 2018 v 17 hodin.

Přestavba náměstí

Nová podoba kašny, která by měla přijít na čtyři miliony korun, je plánována v rámci revitalizace třebíčského náměstí. Tamější radnice si za tímto účelem nechala v letech 2002 až 2003 vypracovat studii Karlova náměstí. Zrekonstruovat by se, podle ní, měly desítky let staré sítě, bylo by třeba přeorganizovat plochy, zeleň, parkování a vůbec celou dopravu.

nyv

Další články na TV Architect:

Objevte Česko: Památky UNESCO – Třebíč

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl