Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Nová trojská lávka bude hotová příští rok. Vydrží sto let a nebude korodovat, slíbili radní

Nová trojská lávka bude hotová příští rok. Vydrží sto let a nebude korodovat, slíbili radní

Nová trojská lávka bude hotová příští rok. Vydrží sto let a nebude korodovat, slíbili radní
27. 8. 2019 / Autor: Romana Landová. V Tróji bude nová lávka. Foto: prahounakole.cz

Zřícenou lávku v pražské Troji nahradí nová. Praha má již stavební povolení, nově postavená lávka by měla být hotová v druhé polovině příštího roku. Vydržet by měla dalších sto let.

Novou lávku v pražské Troji postaví společnost SMP CZ za téměř 106 milionů korun bez DPH. Rozhodli o tom pražští radní, na lávku má Praha již stavební povolení. „Znamená to, že nyní proběhne čtrnáctidenní lhůta na odvolání a následně podepíšeme smlouvu a zhotovitel bude mít měsíc na to, převzít stavbu. Očekávám, že stavba bude do jednoho roku hotová,“ řekl na tiskové konferenci pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Ze čtyř dodavatelů, kteří se do tendru přihlásili, nabídla vítězná firma nejnižší cenu.

Nová lávka by měla vydržet dalších sto let a neměla by korodovat. Konstrukce bude ocelová a mostovka dřevěná. Na šířku bude lávka mít čtyři metry a sloužit by měla pěším, cyklistům či lidem na kolečkových bruslích. V případě nutnosti ji budou moci využít i složky integrovaného záchranného systému, jako jsou záchranáři či policisté.

Byla zahájena diagnostika

Minulá lávka se zřítila 2. prosince 2017. Zranili se přitom čtyři lidé, dva vážně. Město každému z nich dalo padesát tisíc korun, na dalším odškodnění se domluvilo s pojišťovnou letos v lednu. Policie při vyšetřování obvinila dva muže z obecného ohrožení.

Praha má problém s mosty dlouhodobě. Ve špatném stavu je několik mostů přes Vltavu, nejdiskutovanějším se přitom stal Libeňský, kterému hrozilo zbourání a musel být na začátku roku zcela uzavřen pro MHD a auta. Dalšími mosty, které by potřebovaly zrekonstruovat, jsou Hlávkův, most Legií či Palackého most. Vedení města ve spolupráci s Technickou správou komunikací již zahájilo diagnostiku těchto mostů.

Psali jsme také:

Stavba provizorní trojské lávky možná začne už letos v polovině roku

Pražskou “kosu“ spojí s levým břehem Vltavy lávka

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl