Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Nová lávka v Děčíně propojí břehy Labe podél železničního mostu

Nová lávka v Děčíně propojí břehy Labe podél železničního mostu

Nová lávka v Děčíně propojí břehy Labe podél železničního mostu
2. 5. 2018 / Autor: tram-bus.cz / Popisek: Lávka povede podél železničního mostu

Děčín vyhlásil architektonickou soutěž na lávku, která spojí břehy Labe podél železničního mostu. Celkové náklady na dílo jsou odhadovány na čtyřicet milionů korun. Cílem stavby je umožnit pěším a cyklistům bezpečně přejít nad řekou.

Architekti mohou posílat své návrhy do 18. července. Lávka povede podél železničního mostu, který je jednou z významných děčínských staveb „Od soutěže si slibujeme, že přinese kvalitní řešení prostoru, které pohledově nenaruší jednu z dominant města," uvedla primátorka Marie Blažková.

Železniční most byl nedávno opravován, při rekonstrukci se s lávkou počítalo a stavbaři na konstrukci umístili patky, město ale tehdy nenašlo na investici potřebné peníze. Lávka má zlepšit propojení obou břehů města a umožnit snadnější přístup občanů Podmokel na Labskou stezku. „Dojít by mělo také k oživení nábřeží," řekla dále Blažková.

Cyklisté nejen z Austrálie a Koreje

Počet cyklistů, kteří projedou Děčínem, každý rok roste. V místním informačním centru se už zastavili cestovatelé na kolech z Austrálie, Koreje, Nového Zélandu a dalších zemí. Jet lze po cyklostezce podél Labe, zamířit do Krušných hor nebo podél Ploučnice směrem na Benešov nad Ploučnicí.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl