ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Najde rekreační středisko svého majitele?

Najde rekreační středisko svého majitele?

Najde rekreační středisko svého majitele?
15. 3. 2018 / Autor: Architektonický ateliér M-S pro

Slovenský developer Elso plánoval postavit luxusní rekreační středisko. Město Šamorín tak mělo mít lákadlo pro domácí i zahraniční klientelu. Stavební práce začaly v roce 2006. Kontrola Slovenské agentury pro cestovní ruch však měla odhalit u developera pochybení. Tím se prodloužilo zaslání peněz na další stavební práce a společnost Elso nedokončila stavbu včas. Následovala soudní řízení a prohlášení konkursu. Resort se nedaří prodat kvůli ceně, zástavním právům a rostoucí konkurenci.

Projekt Seal měl patřit k největším stavbám jihozápadního Slovenska. Centrum hodlalo nabízet svým hostům vnitřní a vnější bazén, hřiště na squash a tenis, fitness centrum, bowling nebo sportovně-rehabilitační centrum. K dispozici mělo být také přilehlé fotbalové hřiště.

V komplexu měly být dále restaurace s kapacitou sto dvacet osob, bufety. Hosté si mohli dále vybrat z dvanácti apartmánů, osmdesáti osmi dvoulůžkových pokojů a tří jednolůžkových pokojů.

Započaté stavební práce byly přerušeny kvůli údajným pochybením na straně developera. Nedostatky měla objevit kontrola Slovenské agentury pro cestovní ruch. Celý proces výstavby se tím zkomplikoval, společnost Elso, která na realizaci projektu obdržela také evropskou finanční podporu ve výši sedmdesát osm milionů slovenských korun, nedostavěla projekt včas.

Správa finanční kontroly konstatovala nesplnění podmínek a kauza putovala k soudu. Tvrzení společnosti Elso, že do problémů ji dostala Slovenská agentura cestovního ruchu, nebylo vyslyšeno a společnost na všech soudních úrovních neuspěla. Spor uzavřelo rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2013 ve prospěch Slovenské agentury cestovního ruchu.

Dražba a zástavní práva

V roce 2012 se konala dražba nemovitosti, ale vzhledem k výši částky, soudní znalec určil cenu nemovitosti na deset a půl milionu eur, nikdo neprojevil o stavbu zájem.

V současné době nedostavěný resort chátrá. Nabízí jej různé realitní kanceláře. Přes nový cenový odhad, který činí 9. 851. 955 eur, musí zájemce zaplatit za nemovitost "pouze" necelé dva miliony eur. Na stavbě nicméně leží břemeno zástavních práv, mimo jiné zde má své pohledávky Správa finanční kontroly. Nedaleko nedostavěného střediska zatím vyrostl nový sportovní resort, který má stejné zaměření jako resort Seal.

nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu