ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Nadčasová elegance v koupelnách s využitím nejmodernějších technologií

Nadčasová elegance v koupelnách s využitím nejmodernějších technologií

Nadčasová elegance v koupelnách s využitím nejmodernějších technologií
22. 12. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Duravit

Trendem v zařizování interiérů je vytvářet harmonické prostředí. To se týká i koupelen, na které je v poslední době brán větší důraz. V popředí stojí elegantní barevné tóny, přírodní dekory a především designová sanitární keramika. Takové koupelny lze vybavit díky sériím D-Neoa a White Tulip od společnosti Duravit. 

Koupelnová série D-Neo od společnosti Duravit přichází s kvalitním a perfektně promyšleným designem. Belgický designér Bertrand Lejolyvou dokazuje, že i koupelnu lze zařídit podle nejnovějších trendů interiérové architektury. Jasné tvarování vytváří svobodu a dává k dispozici designové prvky pro rozvoj individuálního stylu, který odráží víc než jen funkcionalitu.

Jedná se o umyvadla všech velikostí a tvarů s výraznou obvodovou hranou. Zajímavé je asymetrické řešení v kombinaci s designovými skříňkami pod umyvadlo, které zároveň představují i praktickou odkládací plochou. Umyvadlové mísy jsou dostupné v oválné, nebo kulaté variantě, a podtrhují tím kreativitu a rozmanitost. 

Toalety z této série jsou vybaveny technologií Duravit Rimless® s antibakteriální keramickou glazurou HygieneGlaze.

Volně stojící vana z DuraSolid® materiálu v sametové optice a haptice pak díky svému oválnému tvaru dodá koupelně elegantní nádech. Navíc s délkou pouhých 1600 dokonale doplní i malé koupelny.

Kromě toho série nabízí i vestavné vany ze sanitárního akrylátu dostupné se sklonem pro záda na jedné straně v pěti různých velikostech od 1500x750 do 1800x800 mm.

Také koupelnový nábytek z této série nabízí zajímavé využití. Se šířkami od 410 do 1400 mm a četnými možnostmi designu je vhodný pro každou koupelnu. Na výběr jsou tři nové dřevěné dekory, velké množství barevných provedení a velmi zajímavé jsou i ergonomicky tvarované úchytky v diamantově černé barvě, která kopíruje zaoblení krycích desek a umyvadel.

Další koupelnovou sérií z dílny Duravit je White Tulip, kterou vytvořil designér Philippe Starck. Tato série už podle názvu kopíruje organickou siluetu rozkvetlého tulipánu, a rozvíjí tak téměř sochařský a jemný charakter. Expresivní detaily a nadčasový design v kombinaci s prvotřídním zpracováním a nejmodernější technologií splňují ty nejvyšší nároky.

V sérii lze najít sortiment od van, umyvadel a nábytku přes toalety a bidety až po odpovídající zrcadla a kompletní řadu armature. 

Díky své jedinečné ergonomii a odlišným stylovým světům se White Tulip hodí do každého interiéru s mnoha designovými možnostmi. Lze jí tedy umístit do sofistikovaného městského podkroví, či do prostředí venkovského domu.

Velmi zajímavé je například samostatně stojící keramické umyvadlo navržené v monolitickém provedení, které je k dispozici s připojením vody a odpadu do stěny, nebo přes podlahu v závislosti na konstrukčních podmínkách. Svým esteticky tvarovaným mírně ven skloněným okrajem ve stejném stylu zapůsobí i kulaté umyvadlo na desku. Tento tvar kopíruje také umyvadlo, které je při pohledu shora pravoúhlé. Dá se kombinovat s nábytkem a je dostupné ve dvou velikostech.

K dispozici jsou volně stojící a nástěnné toalety a bidety, které jsou vybaveny stejně jako u série D-Neo novou splachovací technologií HygieneFlush.

Skříňky pod umyvadlo a polovysoké skříňky se dvěma nebo třemi skleněnými policemi jsou k dispozici v pěti barvách s vysoce lesklým nebo saténovým povrchem. Alternativně lze pro přední stranu zvolit povrch z masivního dřeva - přírodní dub, nebo americký ořech. V nabídce jsou i sametově matné povrchy, které odolají malým škrábancům - na tomto speciálním lakovaném povrchu totiž téměř samy zmizí, takže nábytek vypadá vždy jako nový. Čištění a údržba je navíc obzvláště snadná díky speciálnímu povlaku proti otiskům prstů.

Zásuvky jsou vybaveny pohyblivými nábytkovými úchyty ve tvaru prstenu a jsou samozavírací. Ve variantě bez úchytu jsou také vybaveny Tip-on technologií, a lze je proto pohodlně ovládat mírným tlakem. Osvětlené zásuvky se při otevření a zavření automaticky zapínají a vypínají.

Zrcadla ze série White Tulip jsou k dispozici jako verze se senzorem nebo s ovládáním přes aplikaci. Zajímavý vzhled vytváří zrcadlové sklo, které je posunuto dopředu. Výsledkem je, že povrch zrcadla kolem světelného pole vypadá téměř průhledně. Teplotu světla s paměťovým efektem lze synchronizovat a regulovat spolu s dalšími propojenými světly pomocí aplikace „Casambi“, která se etablovala jako reference pro aplikace v inteligentních domácnostech. Kromě toho lze zrcadla ztlumit a vyhřívání zrcadla může být zapnuto, nebo vypnuto.

Samostatně stojící vana s bezešvým akrylovým panelem navazuje na tvar keramiky. V oválném provedení jsou k dispozici dvě velikosti: 1800x800mm a pro menší půdorysy 1600x900mm. Kruhová vana o průměru 1400 mm nabízí uvnitř velkorysý prostor.

Designovým prvkem je pak rukojeť umyvadlové baterie ve tvaru tulipánu, která přebírá tvar umyvadel a van a díky jemně leštěnému povrchu se obzvláště snadno a příjemně používá. Obzvláště elegantně vypadá 160 jemných svisle gravírovaných pruhů. Umyvadlové baterie jsou k dispozici v různých komfortních výškách S, M a XL. K dispozici jsou také bidetové, sprchové a vanové armatury.

Série White Tulip je elgantní a využívá nejmodernější technologie, jako jsou HygieneFlush a HygieneGlaze, Tip-on technologie a samozavírání, stejně jako vyhřívání zrcadel a přizpůsobitelné osvětlení prostřednictvím aplikace.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl