ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Koupelna se stává flexibilním prostorem. Funkční kvalita souzní s designem a inovacemi

Koupelna se stává flexibilním prostorem. Funkční kvalita souzní s designem a inovacemi

Koupelna se stává flexibilním prostorem. Funkční kvalita souzní s designem a inovacemi
17. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Oliver Helbig

Nadčasový koncept koupelen představuje nová série značky Laufen, která přichází s produkty v zajímavých barvách, nových povrchových úpravách a především s výrobky, které se dají libovolně skládat a vytvářet stále nové kompozice. Kolekce Kartell by Laufen tak nabízí volnost bez omezení.  Sanitární keramika, nábytek, vodovodní baterie a doplňky s čistými geometrickými tvary vytvářejí kombinace, které jsou ideální pro jakýkoli prostor o jakékoli velikosti.

V průběhu let prošla koupelna pozoruhodným vývojem. Z místa, kterému se věnovala pramalá pozornost a které bylo určeno čistě jen pro osobní hygienu, se stala místem realizace nejnovějších trendů interiérového designu. Koupelna tak drží krok s moderním přístupem k životu.

Ikonický, funkční italský design se setkává s industriální přesností přední švýcarské značky keramiky a vytváří kolekci, která boří hranice a bariéry v koupelně. Studio Ludovica + Roberto Palomba čerpalo inspiraci ze zásad italského designu a v nové kolekci představuje ducha revoluce prostřednictvím kombinace široké škály materiálů. Vyniká tak nadčasová klasika.

Kolekce se skládá z umyvadel, toalet, vodovodních baterií, skříněk, samostatně stojících van a koupelnových doplňků. Rozmanitost a potenciál volně kombinovat jednotlivé prvky, který řada nabízí, je téměř neomezený, a to díky umyvadlům v různých velikostech a designových řešeních. Od malého umyvadla vhodného pro omezený prostor přes velkolepý obdélníkový model s odkládací plochou až po kulatou umyvadlovou mísu.

Dříve upřednostňované klasické bílé lesklé provedení je doplněno o bílou matnou a černou v lesklém i matném provedení. Zaujmout může také šedá a grafitově šedá barva. Jedním z velmi zajímavých produktů je samostatně stojící keramické umyvadlo vyrobené z jednoho kusu keramiky se speciálními dekory. Všechna nástěnná umyvadla a umyvadlové mísy jsou vyrobeny z materiálu SaphirKeramik, který umožňuje dosáhnout ostrých geometrických hran a velmi tenkých okrajů, což snižuje dopad na životní prostředí na minimum.

Zcela novou barevnou koncepci představují okrová, hořčicově žlutá a modrošedá. Designové doplňky ve třech barevných odstínech navazují dokonalou souhru s keramickými produkty, nábytkem a právě díky své průhlednosti dodávají koupelně nádech lehkosti. Počínaje regály Sound-Rack, které nabízejí velkou kompoziční svobodu a bohatý výběr barev, rozsáhlým výběrem drobných doplňků konče, je Kartell by Laufen rozmanitá kolekce. Nábytek ze série se díky svému jednoduchému, čistému pojetí může téměř libovolně kombinovat s různými typy umyvadel.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu