Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Místo demolice se ze staré stodoly stala chalupa

Místo demolice se ze staré stodoly stala chalupa

Místo demolice se ze staré stodoly stala chalupa
26. 2. 2019 / Autor: magazin.aktualne.cz/ Tomáš Souček Popisek: Stodola v Loubí na Českolipsku

Místo hrozící demolice se majitelka rozhodla chátrající stodolu stojící na krásném pozemku s výhledem do kokořínských lesů a polí zachovat. Architekti z pražského ateliéru SAD přeměnili bývalé hospodářské stavení na chalupu.

„Měli jsme výhodu. Oslovil nás kultivovaný investor, který si sám uvědomoval hodnotu existující stavby. Rekonstrukci nevnímal jenom jako investici, stavba s pozemkem pro něj byla citovou záležitostí. Díky tomu mohlo vzniknout zajímavé zadání pro nás,“ přibližuje architekt Martin Kalhous z ateliéru SAD.

Asketická záležitost

Stodola ve vesnici Loubí na Českolipsku patří rodině majitelky od čtyřicátých let minulého století. Tehdy bývala součástí statku, o který ale její předkové během znárodnění přišli. 

„Shodli jsme se s klientkou, že kvalita života je spojená s jeho pestrostí. Proto padla volba pouze pro sezonní využití, které je do jisté míry asketickou záležitostí a kontrastuje s pohodlným životem ve městě,“ říká Kalhous.

Fanouškové architektury

Podařená rekonstrukce stojí podle něj především na sehraném týmu. „Máme výhodu, že si projekty i sami realizujeme, a to už deset let. Všichni naši kolegové jsou fanouškové architektury,“ uzavírá.

Aktualne.cz, red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl