Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Litomyšl se bude měnit, pomohou studenti architektury

Litomyšl se bude měnit, pomohou studenti architektury

Litomyšl se bude měnit, pomohou studenti architektury
7. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ SchiDD Popisek: Litomyšl

Litomyšl na Svitavsku nabídne v okolí města nová místa pro trávení volného času. Plánuje oslovit studenty architektury, kteří navrhnou lavičky, vyhlídky či umělecká díla. Novinářům to řekl starosta Daniel Brýdl.

Litomyšl je krásné historické město, kde lze strávit hodně času. V okolí nejsou atraktivní kopce, ale lány, pole, louky. Architekti navrhnou drobné stavby, které mohou okolí zpestřit,“ řekl Brýdl.

Město vybralo dvanáct míst, okolí Hlubokého rybníku, Malého a Velkého Košíře, zelené plochy poblíž heliportu a Husovu čtvrť nebo prostor u rasovny a židovského hřbitova.

Semestrální práce studentů

Třicítka studentů si ale může vybrat vlastní místa. Návrhy vzniknou jako jejich semestrální práce. Náklady nebudou velké, maximálně v řádu statisíců, dodal starosta Brýdl.

„Chceme prověřit, zda by bylo možné realizovat menší architektonické zásahy v okolí města, jako například lavičky, altány, vodní prvky, vyhlídky či umělecká díla, které vhodně a citlivě doplní krajinu,“ uvedl Antonín Dokoupil, vedoucí oddělení investic.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl