ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Královéhradecké biskupství developerem

Královéhradecké biskupství developerem

Královéhradecké biskupství developerem
14. 2. 2018 / Autor: Biskupství královéhradecké

V pražském Karlíně by měla vyrůst nová multifunkční budova. Do developerského projektu se trochu netradičně pouští královéhradecké biskupství, jejím partnerem bude developerská společnost Karlín Group. Náklady na projekt se v současné době odhadují na 670 milionů korun a oba investoři se na akci budou podílet rovným dílem. Z výnosu chce církev financovat svou činnost a do budoucna se stát nezávislou na státu. Budova je dílem architektonického studia Bevk Perović arhitekti.

Financovat projekt se církev chystá z výnosů a církevních restitucí a náhrad. Důvodem pro investici je především zajištění do budoucna, biskupství potřebuje prostředky na svou činnost a také na to, aby bylo v budoucnu nezávislé na státu. Nejde však o jejich první zkušenost s obchodem v oblasti nemovitostí. V portfoliu biskupství už dnes najdeme pozemky, lesy a pole. Pro správu části majetku dokonce vznikla společnost Diecézní lesy Hradec Králové.

Jednání o pražské investici probíhala několik měsíců a na straně biskupství se ho účastnil početný tým včetně externích odborníků. „Jsme dlouhodobým investorem, který klade velký důraz na etický charakter investic,“ uvedl královéhradecký biskup Jan Vokál. Celkové investiční náklady projektu, který zahrnuje cca 12 000 metrů čtverečních v nadzemních podlažích a tři podlaží v podzemí, budou kolem 670 milionů korun.

Plánovaná multifunkční budova je dílem mezinárodně uznávaného slovinského architektonického studia Bevk Perović arhitekti a nabídne zhruba sedmdesát převážně větších bytů a dále kanceláře, provozovny a prodejny v nižších patrech objektu. Parkování a další zázemí objektu bude umístěno v podzemních garážích. Budova bude umístěna v proluce mezi stávajícími karlínskými budovami v Křižíkově ulici. V sousedství se nachází nově vybudovaný park, další zeleň nabídne vlastní zahrada v atriu.

Investoři mají v plánu prodat veškeré prostory konečným majitelům, a to včetně kanceláří a provozoven. „Klasické dělení budov na rezidenční a kancelářské je dle našeho názoru minulostí. Existuje celá řada úspěšných firem a živnostníků, kteří chtějí vlastní kanceláře a provozovny vlastnit, a nikoliv pronajímat,“ sdělil Jan Ludvík, partner Karlín Group. Stavba by mohla být zahájena na přelomu tohoto a příštího roku a s jejím dokončením se počítá v roce 2020. Jak však zjistila ČTK, budova dosud nemá všechna povolení.

sem

Další články na TV Architect:

100 let – Hradec Kralové, Luhačovice, Praha

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu