Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Karlovy Vary opraví opěrnou zeď v Bezručově ulici. Je v havarijním stavu

Karlovy Vary opraví opěrnou zeď v Bezručově ulici. Je v havarijním stavu

Karlovy Vary opraví opěrnou zeď v Bezručově ulici. Je v havarijním stavu
17. 8. 2020 / Autor: ČTK, Romana Landová. Ve Varech jsou opěrné zdi dlouhodobým problémem. Foto: Český rozhlas, Lenka Mah

Karlovy Vary opraví část opěrné zdi v Bezručově ulici, která je kvůli havarijnímu stavu uzavřená. Závady jsou po celé délce silnice, město proto připraví celkovou rekonstrukci. Opěrné zdi jsou dlouhodobým problémem Karlových Varů.

Na místě je zúžená vozovka a provizorní chodník pro pěší. „Už dva roky je tam takzvaná výdřeva, která drží kamennou zeď, která je v havarijním stavu. A je to asi měsíc, co statik nechal uzavřít část chodníku, protože je to značně nebezpečné. Teď se vypsalo výběrové řízení a takřka okamžitě se začne s opravou,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík. Odhadem by oprava měla stát asi 3,2 milionu korun.

Nejde ale jediný rizikový úsek. Celá silnice, historicky cesta na Prahu, vede ve svahu, podepřeném opěrnou zdí. Jenže současná dopravní zátěž už původní kamennou opěru narušuje. Podle Bursíka tak město nechá připravit projekt na část Bezručovy ulice až po Lidickou ulici, kde je v plánu komplexní rekonstrukce.

Opěrné zdi jsou dlouhodobým problémem Karlových Varů. Historická část města leží v úzkém údolí podél řeky Teplá, a veškerá výstavba je tak na svazích, které jsou podepřeny. Každoročně město musí vynakládat miliony korun na sanaci alespoň těch nejvíce narušených opěrných zdí.

Zdroj fotogalerie: Český rozhlas, Lenka Mahdalová

Psali jsme také:

Navrhnout vzhled ulice není jednoduché. V budoucnu by měla odrážet životní styl obyvatel

Budoucí proměna pražské ulice Na Poříčí: Chceme z ní udělat atraktivní prostor pro setkávání lidí

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl