Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kancelářský areál Rustonka připadne Korejcům

Kancelářský areál Rustonka připadne Korejcům

Kancelářský areál Rustonka připadne Korejcům
18. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Petr Vilgus Popisek: Továrna Rustonka v Praze 8-Karlíně s reklamní malbou

Developer J&T Real Estate se rozhodl prodat kancelářský areál Rustonka v Praze 8 konsorciu jihokorejských investičních fondů v čele se společnostmi Hana Financial Investment a Hana Alternative Asset Management. Součástí transakce jsou tři kancelářské budovy u stanice metra Invalidovna a odhadovaná cena je zhruba 4,2 miliardy korun. Informoval o tom dnes server iHNED.cz s odkazem na list Korean Economic Daily. Podle něj firmy chtějí uzavřít transakci v dubnu po tzv. due diligence study (hloubkové kontrole).

Jiří Ochec, mluvčí skupiny J&T Hospodářským novinám ke zveřejněným informacím pouze sdělil, že prodej dosud nebyl dokončen.

Přes devadesát pět procent ploch je pronajato

Pronajímatelná plocha tří budov komplexu je třicet sedm tisíc metrů čtverečních. Dvě z nich byly dokončené v letech 2017 a 2018, výstavba třetí se v současné době dokončuje. V objektu je podle iHNED.cz pronajato přes devadesát pět procent celkových ploch a většinu má společnost Amazon, mezi další nájemce patří firmy VEEAM, francouzský správce majetku Amundi a China’s Bank of Communications. Součástí projektu Rustonka je i centrála skupiny J&T, která se ale neprodává.

Podle korejského serveru se na transakci podílí vedle jihokorejské bankovní skupiny Hana Financial Group i společnost White Star Real Estate, evropský správce majetku.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu