Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Jedličkovu ústavu v Praze přibyde nová budova s hudebním zázemím

Jedličkovu ústavu v Praze přibyde nová budova s hudebním zázemím

Jedličkovu ústavu v Praze přibyde nová budova s hudebním zázemím
18. 2. 2019 / Autor: stavbaweb.dumabyt.cz Popisek: Jedličkův ústav

Současné vedení hlavního města připravuje stavbu nové budovy Jedličkova ústavu. V letošním roce má město v rozpočtu vyčleněny peníze na přípravu projektu, vedení magistrátu jedná se školou o dalším postupu. ČTK to sdělil Vít Šimral, pražský radní pro školství. Stavba, sloužící zejména k hudební výuce, má vyjít na zhruba dvě stě milionů korun. Tehdejší vedení města o ní rozhodlo v roce 2015.

„S přístavbou Jedličkova ústavu a školy počítáme, v letošním roce jsme na přípravu projektové dokumentace vyčlenili 3,5 milionu korun a měli jsme schůzku se zástupci školy ohledně dalšího postupu. Prioritní pro nás ale bude, aby nedošlo k navýšení celkových investičních nákladů stavby, které jsou nyní spočítány na necelých dvě stě milionů Kč. Vyšší částku bychom v plánu investic na toto volební období hledali už jen obtížně,“ uvedl Šimral.

Hudební zázemí

Podle původních odhadů měla novostavba vyjít na osmdesát milionů, postupně se však cena více než zdvojnásobila. Na dalších asi třicet milionů vyjde vybavení. Plán počítá s aulou, koncertním sálem a nahrávacím studiem v objektu. Hudební zázemí má sloužit kapele studentů a absolventů školy The Tap Tap a handicapovaným se zájmem o hudbu, IT, zvukovou techniku nebo střih videa.

Jedličkův ústav, který je příspěvkovou organizací města, se zaměřuje na výuku a integraci dětí s handicapem. Tělesně postižené klienty se pokouší připravit na samostatný život. Je pojmenován po zakladateli ústavu, lékaři Rudolfu Jedličkovi, od jehož narození letos uplyne sto padesát let.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu