Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Zajímavosti Jak bydlí Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku?

Jak bydlí Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku?

Jak bydlí Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku?
Autor: as.com Popisek: Jim Parsons jako Sheldon Cooper

Americký herec Jim Parsons je celosvětově proslulý jako představitel fyzika Sheldona Coopera v seriálu Teorie velkého třesku. Tento muž je současným vlastníkem sídla nazvaného Seyler House nacházejícího se v americkém Los Angeles ve čtvrti Los Feliz. Dům byl postaven na začátku dvacátých let minulého století.

Dům navrhl americký architekt Stiles O. Clements a patří k těm sídlům, která zaujmou spíše svou nenápadností a přirozenou pohodlností než okatou výstavností. Navržen je podobně jako spousta místních soukromých vil a rezidencí ve stylu vycházejícím ze středozemní architektury.

Eklekticismus

Typické jsou pro tento styl čistě bílé omítnuté zdi a prejzové střechy, nad centrálním dvorem dlážděným keramickou dlažbou nechybí balkón ze dřeva. Spousta místností má klenuté stropy, v hlavním obývacím pokoji je pak dřevěný strop s křižujícími se trámy. Interiér je zařízen v jednotném, byť převážně eklektickém stylu.

Eklekticismus se v architektuře objevil na přelomu 19. a 20. století a projevuje se používáním a napodobováním prvků z více často i protikladných uměleckých slohů a stylů, a dokonce i prvků z děl jiných umělců a jejich následným spojováním do nových celků.

Historizující prvky se u domu střídají s jemně rustikálními, tedy selskými, venkovskými prvky s ryze moderními.

Zajímavé vodní prvky

Zajímavý je v tomto případě také exteriér, kde kromě velkého posezení u venkovního krbu na nádvoří před domem se jeho obyvatelé mohou těšit například z bazénu. Jsou tu ale i další vodní prvky umístěné v zahradě o výměře 5868 čtverečních metrů. Ty v horkých dnech pomáhají s ochlazováním vzduchu.  Je to vodní kaskáda, fontánka či jezírko s kapry koi.

Kapr koi je druh kapra vyšlechtěný z jeho divoké formy, který se chová pro dekorativní účely v zahradních jezírkách či bazéncích. Jednotlivé typy kaprů koi se od sebe liší zbarvením, vzorováním a šupinami.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu