ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Jak architekti navrhují pomocí počítače? Konference na ČVUT ukáže nejnovější trendy

Jak architekti navrhují pomocí počítače? Konference na ČVUT ukáže nejnovější trendy

Jak architekti navrhují pomocí počítače? Konference na ČVUT ukáže nejnovější trendy
2. 10. 2018 / Autor: wikipeda.org Popisek: Fakulta architektury ČVUT

Ústav modelového projektování Fakulty architektury ČVUT organizuje mezinárodní konferenci s názvem Design Computing. Ta se uskuteční dne 11. října 2018 mezi devátou a šestnáctou hodinou. Navrhování pomocí počítače poskytuje architektovi sofistikovanější nástroje, pomocí kterých přesně zkontroluje stav příprav i podobu návrhu. Tvůrce si tak ověří, zda je jeho model schopný dostát všem nárokům.

Interdisciplinární způsob navrhování dospěl do bodu, kdy je nemožné jasně rozlišovat mezi formou i obsahem, a současně mezi architekturou, designem, stavitelstvím, sochařstvím, malířstvím a grafikou.

Držet krok s požadavky doby

Dana Matějovská z Ústavu modelového projektování, která za přípravou konference stojí, vidí budoucnost počítačového navrhování pozitivně: „Stále více architektů bude řídit ateliéry, v nichž je design computing běžnou praxí. Musí proto mít povědomí o možnostech počítačového navrhování a jeho využití, aby drželi krok s požadavky doby“.

Smyslem konference je prezentace nejnovějších trendů počítačového navrhování, jak je vnímají studenti magisterského studia a doktorandi Fakulty architektury ČVUT a Fakulty stavební ČVUT, ale i další studenti ze zahraničních univerzit. Konference ukáže modelové principy design computing např. příklady algoritmického výzkumu, projektování a fabrikace v Architektuře 4.0.

Vystoupí elita v oboru

Na konferenci vystoupí i Thomas Bock z Technické univerzity v Mnichově a Matias del Campo z Univerzity Michigan. Oba hosté patří mezi světovou elitu v oboru design computing.

Součástí mezinárodního setkání bude multimediální výstava (10. - 17. října 2018) prezentující obor design computing a jeho výstupy, a to nejen z Fakulty architektury a Fakulty stavební ČVUT, tak i z evropských a světových škol.

Kromě výstavy budou mít účastníci konference možnost vidět interaktivní prezentaci firem, architektonických kanceláří a absolventů fakulty zaměřenou na počítačové navrhování.

Pořadatel: Molab.eu – Ústav modelového projektování
Místo: FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6

Konference bude vedena v angličtině.

nyv

 

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu