ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Hotel pod zemí, část pokojů pod vodou. V Číně otevřou originální hotel

Hotel pod zemí, část pokojů pod vodou. V Číně otevřou originální hotel

Hotel pod zemí, část pokojů pod vodou. V Číně otevřou originální hotel
Autor: youtube.com/ Amazing World Stuff Popisek: Hotelový komplex Shimao Wonderland InterContinental

Nedaleko čínské finanční metropole Šanghaje bude ve čtvrtek slavnostně otevřen pětihvězdičkový hotel, který byl vystavěn v zatopeném lomu. Nejnižší dvě patra, která kromě hotelových pokojů zahrnují i luxusní restauraci, bazén a centrum vodních sportů, jsou umístěna pod hladinou a z jejich oken je výhled do akvária.

Hotel navrhla architektonická skupina Atkins, která stojí například za slavným dubajským hotelem ve tvaru lodní plachty Burdž al-arab. Stavba jedinečného hotelového komplexu Shimao Wonderland InterContinental trvala téměř deset let, zaměstnala na pět tisíc techniků, dělníků a architektů a v přepočtu vyšla na 6,7 miliardy Kč.

Výhled na vodopády

Hotelový komplex nabídne ubytování v třech stech třiceti šesti pokojích a apartmánech. Z balkonů pokojů, s výjimkou těch umístěných pod hladinou, se otvírá pohled na vodopády snášející se ze skalních stěn původního lomu.

Hotel je vybaven také tanečním sálem či konferenčními místnostmi pro tisícovku lidí. Milovníkům adrenalinových sportů hotel díky svému umístění mezi skalními stěnami může nabídnout takové zážitky jako bungee jumping či lezecké příležitosti.

Hotel pod zemí

Téměř celý hotel, šestnáct poschodí z celkových osmnácti, se nachází pod úrovní zemského povrchu. Jáma vzniklá lámáním kamene je osmdesát osm metrů hluboká a výstavba hotelu na její stěně představovala řadu technických problémů, ať už se jednalo o odvodňovací systém, dopravu stavebního materiálu nebo zajištění budovy proti přírodním katastrofám.

Umístění stavby uvnitř jámy lomu snižuje její dopady na životní prostředí. Střecha hotelu je pokrytá trávníkem, takže i vyčnívající dvě poschodí splývají s okolním terénem. Návštěvníci mohou tuto plochu využít k odpočinku. K provozu by měl hotel využívat geotermální a solární energii.

Zájemci o ubytování v hotelu si mohou začít rezervovat pokoje od 20. listopadu, píší čínská média. Cena se pohybuje kolem jedenácti tisíc korun za noc.

čtk, nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu