Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Holešovice a Karlín propojí nová lávka

Holešovice a Karlín propojí nová lávka

Holešovice a Karlín propojí nová lávka
8. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: IPR

Stavba lávky s výstižným názvem HolKa začne na konci letošního léta. Praha nyní získala platné stavební povolení. Hotovo by mělo být do konce příštího roku. Práce vyjdou na 197 milionů korun. Krom přívozu bude lávka další spojnicí mezi Holešovicemi a Karlínem. Pěším a cyklistům usnadní cestu na ostrov Štvanice. Autorem lávky je architekt Marek Blank.

Na holešovickém břehu Vltavy bude nástup na lávku na Bubenském nábřeží před branou do Pražské tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře. Lávka překlene 38 metrů mezi Karlínem a Štvanicí a 149 metrů mezi Štvanicí a Holešovicemi.

Nová lávka nabídne krom propojení dvou pražských částí i nádherný výhled na Pražský hrad

Novinky se rýsují ale i v okolí stavby. Novou podobu dostane křižovatka Bubenského nábřeží a Argentinské, opravena bude i tramvajová trať a celkové rekonstrukce se dočká i Bubenské nábřeží. Stane se z něj pěší promenáda s pohodlným nástupem do tramvají.

Praha loni otevřela novou lávku z Císařského ostrova do Troje. Původní se zřítila na konci roku 2017. S mosty má ale Praha problém dlouhodobě. Ve špatném stavu je Libeňský nebo Hlávkův most a opravy vyžaduje také Palackého most. Technická správa komunikací nyní opravuje pilíře vytíženého Barrandovského mostu.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl