Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dům pokrytý židlemi získal Grand Prix Architektů 2017

Dům pokrytý židlemi získal Grand Prix Architektů 2017

Dům pokrytý židlemi získal Grand Prix Architektů 2017
24. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Architekt Ondřej Chybík získal Grand Prix Architektů 2017 na letošním galavečeru ve Veletržním paláci v Praze 7. Zvítězil s projektem prodejní galerie nábytku firmy MY DVA na okraji jednoho z brněnských sídlišť. Chybík proměnil nevzhledný přízemní objekt, ve kterém býval autosalon, a pokryl fasádu více než devíti stovkami černých plastových židlí. Česká televize uvedla, že porota ocenila přímočarost a citlivost řešení, které dává staré budově novou tvář s elegancí a smyslem pro humor. V kategorii novostaveb si cenu odnesly dva projekty: bytový dům Radlická 142 architektů Jana Šestáka a Marka Deyla a sídlo Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v pražských Dejvicích od architekta Petra Franty. Vzducholoď v centru DOX architekta Martina Rajniše získala nejvyšší cenu za design a v kategorii krajinné architektury zvítězil návrh hřbitova v Břežanech autorů Zdeňka Sendlera a Václava Babky. Vítězné projekty jsou vystaveny ve Veletržním paláci.

Fotografie: Showroom MY DVA, zdroj Chybík+Kristof Associated Architects

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu