Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Do ubytovny už můžete. Vláda udělala výjimku

Do ubytovny už můžete. Vláda udělala výjimku

Do ubytovny už můžete. Vláda udělala výjimku
17. 3. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Do ubytovny už můžete. Foto: Pixabay.com

Vláda udělala výjimku ze zákazu prodeje a poskytování ubytovacích služeb pro cizince do doby opuštění České republiky či cizince s pracovním povolením na českém území. Nově se zákaz nevztahuje na osoby poskytující ubytování v ubytovnách či lázeňských zařízeních.

Od včerejší šesté hodiny ranní do úterý 24. března vláda zakázala prodej ubytovacích služeb. Výjimkou je poskytování ubytování v ubytovnách, lázeňských zařízeních a školských ubytovacích zařízeních. „Na cizince takto pobývajícího na území České republiky se vztahují stejná omezení pohybu a další krizová opatření jako na občany České republiky," řekl premiér Andrej Babiš. Zákaz volného pohybu osob s výjimkami vláda vyhlásila od půlnoci z neděle na pondělí.

Prodej ubytovacích služeb kabinet zakázal nedělním usnesením, kterým konkretizoval sobotní uzavření obchodů a zákaz služeb. Nově také zakázal provoz autoškol, alternativních taxislužeb a dále prodej výpočetní techniky a spotřební elektroniky, který byl mezi výjimkami původního nařízení ze soboty. Naopak je nově povolen prodej elektroniky, otevřené jsou i autoservisy, zahrádkářství, pokladní prodej jízdenek, květinářství nebo prodej zdravotních prostředků.

Psali jsme také:

Současná situace neodpovídá původní myšlence sdílené ekonomiky, myslí si primátor Prahy o službách typu Airbnb

Od nového roku musí platit ubytovací poplatek i platformy typu Airbnb

Čtěte na TVbydlení.cz:

V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl