Odebírat novinky
Úvod Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Developer Central Group pomáhá novorozencům. Prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí

Developer Central Group pomáhá novorozencům. Prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí

Developer Central Group pomáhá novorozencům. Prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí
27. 5. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ David Sobek Popisek: Ústav pro péči o matku a dítě

Už dvanáct let podporuje Nadační fond pro zdraví dětí Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 - Podolí (ÚPMD) v poskytování vysoce specializované zdravotní péče v oblasti gynekologie a porodnictví. Kromě kontinuálního vzdělávání zdravotnického personálu se podílí takéi na financování důležitého přístrojového vybavení. Tento rok zajistil nákup moderní centrální monitorovací stanice za více než čtyři sta tisíc korun. Zakladatelem a hlavním sponzorem nadačního fondu je největší domácí rezidenční stavitel Central Group.

Nadačním fondem pro zdraví dětí byla do ÚPMD na jednotku intenzivní péče pro novorozence zakoupena špičková centrální monitorovací stanice, která umožňuje ošetřujícímu personálu kontinuální sledování životních funkcí u všech hospitalizovaných novorozenců a v celém prostoru JIP. „Záznam vitálních funkcí u kriticky nemocných novorozenců je dostupný pro lékaře oddělení i ze vzdálených přístupů. S pomocí centrální monitorovací stanice je možné reagovat na alarmové příhody a snížit zdravotní rizika u vysoce zranitelné populace novorozenců,“ popsal hlavní přednosti monitorovací stanice ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc. Pořizovací cena přístroje byla více než čtyři sta tisíc korun a ročně má pomoci více než třem stům padesáti nedonošeným a kriticky nemocných novorozencům.

Kontinuální vzdělávání zdravotníků

Specifické postavení tohoto špičkového pražského zařízení vyžaduje také kontinuální vzdělávání zdravotnického personálu. To díky podpoře Nadačního fondu pro zdraví dětí může probíhat nejen v České republice, ale do značné míry i v zahraničí. Tato důležitá podpora znamená následně i pomoc pacientům, kterým se tak dostává vynikající péče. „Jsme si dobře vědomi, že vysoká odborná úroveň lékařů v ÚPMD umožňuje úspěšně léčit velmi komplikované případy, které nebyly v minulosti v českých podmínkách vůbec řešitelné. Proto jsme velmi rádi, že můžeme prostřednictvím nadačního fondu přispět k výraznému pokroku v této důležité oblasti,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Operace plodu

Ústav pro péči o matku a dítě pečuje o ohrožené novorozence z celé České republiky. Vysoce specializovaná péče vyžaduje i velmi sofistikovanou a finančně nákladnou techniku. Činnost Fetálního centra je závislá na dostupnosti kvalitních ultrasonografických přístrojů a instrumentária pro fetální operace. „Úspěšnou operací plodů uvnitř dělohy odborná péče o těhotnou a plod zdaleka nekončí. Po porodu všech rizikových novorozenců je nutná speciální neonatologická technika, která dává šanci i těm nejvíce ohroženým dětem“, vyzdvihuje důležitost přístrojového vybavení Feyereisl.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl