Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dětská poliklinika v Motole bude dnes otevřena

Dětská poliklinika v Motole bude dnes otevřena

Dětská poliklinika v Motole bude dnes otevřena
6. 12. 2018 / Autor: fnmotol.cz Popisek: Rekonstrukce dětské polikliniky

Dnes bude slavnostně otevřena dětská poliklinika ve Fakultní nemocnici v Motole. Na investici za pět set šedesát pět milionů korun včetně vnitřního vybavení šlo téměř tři sta čtyřicet milionů ze státního rozpočtu. Oprava polikliniky je poslední částí rekonstrukce objektu dětské nemocnice za celkem 6,5 miliardy korun. Opravovala se od roku 2006.

Opravy křídla s poliklinikou začaly v roce 2016. Objekt byl odstrojený až na skelet, který museli stavbaři zpevnit a sanovat. Budovu zateplili a obložili kovovým obkladem. Vznikla nová schodišťová věž a lávka pro pěší.

Moderní vybavení

Práce na hlavním objektu dětské nemocnice, která je jedním z největších v Evropě, skončily v roce 2011. Za šest let bylo investováno 4,4 miliardy korun. Nemocnice díky tomu získala moderní operační sály, nový pohotovostní příjem i střešní heliport. Dětská nemocnice v Motole se stavěla od roku 1964 do roku 1977.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl