Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Cyberdog: Když se netradiční architektura a moderní technologie snoubí s kvalitní gastronomií

Cyberdog: Když se netradiční architektura a moderní technologie snoubí s kvalitní gastronomií

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Ateliér Black n' Arch

zrušit

19. 11. 2018 / Autor: Trigema Popisek: Stavba Cyberdogu

Spojení třech osobností dalo vzniknout jedinečnému projektu. Tím je stavba nazvaná Cyberdog. Půjde o vědecko-technologického vzdělávacího robotického centra, z něhož si člověk odnese víc než jen informace. Stavba se koncem listopadu otevře veřejnosti.

Vesmírný modul

Zakladatel developerské společnosti Trigema Marcel Soural ve spolupráci s českým výtvarníkem Davidem Černým a architektem Tomášem Císařem vytvořili jedinečné dílo. Stavba Cyberdog má připomínat vesmírný modul, konstrukce je ocelová a opláštění bude z nerezových plátů. A vesmírná prý bude i nabídka jídel v baru. „Nebudou to pokrmy jako v běžné restauraci, ale jídlo, které byste dostali na vesmírné stanici,“ vysvětluje Soural. „Chceme lidem ukázat, kam společnost směřuje, tedy k umělé inteligenci,“ dodává.

Pokrmy bude servírovat robotická ruka, která k tomu byla vytvořena, a již dnes svůj úkol bravurně zvládá. 

Hlava a tělo psa

Koncept infocentra Cyberdog je založen na pokroku 21. století. Od zpracování vize až po samostatnou realizaci zabral více než rok. Svým tvarem má připomínat hlavu a tělo psa, materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Cyberdog je prostor dělený na robotické pracoviště, vozíkovou dráhu umístěnou nad místy pro návštěvníky a prostor s projekcí, kde se promítají ukázky ze světa technologií.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl