Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Chomutov opraví chátrající Městské lázně

Chomutov opraví chátrající Městské lázně

Chomutov opraví chátrající Městské lázně
27. 8. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Lázně se dočkají rekonstrukce. Foto: Český rozhlas sever, Jan Beneš

Chomutov představí vizi budoucnosti bývalých městských lázní. Stav budovy z 80. let je dobrý, město ji tak nezbourá. Architekti po roční práci při veřejném projednání ukážou koncepci provozu, která bude veřejnosti představena 4. září v bazénové hale lázní.

Na veřejném projednání se předpokládá účast kolem 150 lidí, je nutné mít uvnitř roušku. Přístup do objektu lázní bude návštěvníkům zajištěn skrze boční terasu naproti sportovní hale. „Naším cílem bylo po letech diskuzí přijít s jasnou profesionálně zpracovanou koncepcí možného budoucího provozu, která by byla postavená na technických možnostech objektu, zasazená do okolí a nabídla smysluplný program nejen pro jednu úzkou skupinu obyvatel města,“ uvedl náměstek primátora David Dinda (Nový Sever). Setkání se zúčastní také přizvaní odborníci, kompetentní úředníci a zastupitelé města.

Mezi variantami, co se bude s budovou uprostřed města dít dále, byla také úplná demolice. Podle statického posudku je masivní železobetonová konstrukce ve velice dobrém stavu, což bylo jedním z faktorů pro rozhodnutí o zachování objektu.

Studie, kterou architekti ze studia Vrtiška & Žák vypracovali, posuzuje množství a úroveň služeb v kraji. „Konfrontace aktuálních potřeb a současné situace vedla k závěru, že bude lázeňský provoz částečně zachován. Kromě toho bude doplněn o další vhodné funkční využití budovy bývalých lázní,“ uvádí web vytvořený k prezentaci studie. Městské lázně s padesátimetrovým bazénem přestaly veřejnosti sloužit v roce 2012, od té doby se objevila řada nápadů, jak stavbu využít.

Psali jsme také:

Bazén v Moravské Třebové by měl být opraven

Jak se změní pražské náplavky? V plánu jsou nové provozy a možná i bazény v řece

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl