Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Chodci v Praze 11 se mohou těšit na novou lávku

Chodci v Praze 11 se mohou těšit na novou lávku

Chodci v Praze 11 se mohou těšit na novou lávku
31. 10. 2018 / Autor: wikipedia.org Popisek: Opatovská ulice v Praze 11
#Praha 11 #lávka
další

Praha 11 nechá vybudovat novou lávku pro pěší přes ulici Opatovská. Ze současné lávky, která propojuje polikliniku s městskou knihovnou, opadává obklad na silnici pod ní. Předpokládané náklady jsou 11,7 milionů korun. Vypracování projektové dokumentace, odstranění staré a stavba nové lávky má trvat téměř 1,5 roku. Vyplývá to z usnesení dosluhující rady městské části.

„Vzhledem k velké frekvenci osobních vozidel a hlavně autobusů na této pozemní komunikaci, odbor správy majetku očekává komplikace při odstraňování a následné stavbě díla, které přinesou vyšší finanční náklady na logistiku celé akce,“ píše se v materiálu. Náklady na bourání lávky jsou odhadovány na 4,5 milionu korun.

Nutná bude sanace pilířů

Radnice zvažovala dvě možnosti, stavbu na nosné konstrukci staré lávky za 5,5 milionu korun, nebo vybudování lávky na nových pilířích za 6,5 milionu. Podle odboru správy majetku je možné využít stávající pilíře, které však bude nutné sanovat. V částce 11,7 milionu korun jsou zahrnuty i statický posudek, projektová dokumentace a úprava okolí lávky.

Současná spojnice má konstrukci ze železobetonových prefabrikátů a zábradlí je pokryto obkladovou dlažbou. Projekt nové lávky počítá s konstrukcí z ocelových dílů, která by budila dojem lehké konstrukce se zábradlím a to bez keramických obkladů nebo plných polí.

Praha 11, v níž žije sedmdesát sedm tisíc obyvatel, je na jihu hlavního města. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl