Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ceny Designblok 2018: festival letos podpořil organizaci Debra

Ceny Designblok 2018: festival letos podpořil organizaci Debra

Ceny Designblok 2018: festival letos podpořil organizaci Debra
5. 11. 2018 / Autor: TV Architect, foto: designblok
#designblok
další

Designblok, který návštěvníky láká na netradiční a originální bytové doplňky, se v Praze koná již dvacet let. Pořadatelé festivalu každoročně ocení nejlepší projekty a tvůrce, letošní ročník proto nebyl výjimkou. Designblok však podporuje i charitativní projekty, letos jím byla organizace Debra.

Ceny designbloku byly letos rozdány v deseti kategoriích. Vedle nejlepších produktových novinek či nábytku byla oceněna i nejlepší kolekce bytových doplňků. Právě toto ocenění získala Terezie Maxová společně se Štěpánem Smetanou za zrcadla Mirror Stage. Lucie Koldová si zase odnesla cenu za kolekci ručně ohýbaných křesel Chip Chair pro značku TON.

Porotu zaujala i kolekce šperků Kyo od Kateřiny Reich, která se inspirovala světem japonského umění. Karel Matějka zase přišel s novinkou, lampou One Zero. Členové poroty ocenili i studenty z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem, kteří si odnesli cenu za projekt Kosmogonie v pražském planetáriu. Cenu za mimořádný počin získala instalace Canapé by Soffa, která propojila prostory Obecního dvora se současným designem, jídlem a zážitky.

Organizace Debra obdržela šek

Designblok však podporuje i charitativní projekty. Letos jím je organizace Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Tímto vrozeným kožním onemocněním v České republice trpí pouze tři sta lidí, celosvětově je to pak kolem půl milionu. Léčba tohoto onemocnění je finančně náročná, organizace Debra v minulém roce vynaložila na pomoc takto nemocným přes milion korun.

Organizaci se proto rozhodli podpořit i někteří umělci. Oděvní designérka Liběna Rochová ve spolupráci s výtvarníkem Lukášem Musou vytvořila speciální kolekci NADOTEK, která byla na Designbloku k zakoupení a premiéru na přehlídkovém mole měla 26. října. V závěru přehlídky ředitelé Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek předali organizaci Debra šek na sto tisíc korun. Limitovaná oděvní kolekce byla pro nemocné vhodná šetrnou látkou, švy zvenku a obsahovala šaty, sukně, kalhoty, overaly a pánská i dámská trička.

Web – Designblok

red, lan

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl