CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Budoucí nejvyšší stavba světa má úspěšně otestované základy

Budoucí nejvyšší stavba světa má úspěšně otestované základy

Budoucí nejvyšší stavba světa má úspěšně otestované základy
9. 1. 2018 / Autor: Emaar Properties
Budoucí nejvyšší stavba světa má úspěšně otestované základy

(Krátká zpráva) Liliový květ a minaret, to mají být dva hlavní inspirační zdroje pro novou nejvyšší stavbu světa, která má do roku 2020 vyrůst v Dubaji. Stávající nejvyšší stavbu světa Burdž Chalífa by měla Dubai Creek Tower přerůst přesně o sto metrů. Na rozdíl od ní však půjde spíš o vyhlídkovou věž. Projekční přípravy stavby teď uzavřel úspěšný test základů. Autorem projektu je španělský architekt Santiago Calatrava Valls. Geotechnický průzkum pro stavbu provádí nizozemská firma Fugro, výstavbu zajišťuje developerská společnost Emaar.

Jak dnes informovala ČTK, rok trvající monitoring základů budoucí nejvyšší stavby světa, jež bude vystavěna kolem centrálního pilíře ukotveného sítí ocelových lan, úspěšně skončil. Základy nové věže, která se má vyšplhat do výšky 928 metrů, jsou hluboké přes sedmdesát metrů. Stavba by měla být dokončena před zahájením dubajského expa v roce 2020. Věž bude součástí většího komplexu a bude stát jen několik minut jízdy od dubajského mezinárodního letiště. Několik jejích pater poskytne vyhlídku na přístav i město. V dalších poschodích budou obchody a hotel. Poblíž momentálně vzniká vůbec největší nákupní středisko a také sídliště pro 470 000 lidí. 

Video s vizualizací projektu

sem

Zajímají vás další projekty výškových staveb? Nedávno jsme o nich psali na odkazu Na Slovensku by měl vyrůst 168 metrů vysoký mrakodrap.

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl