Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brno podpoří podnikatele i kulturní akce zasažené koronavirem

Brno podpoří podnikatele i kulturní akce zasažené koronavirem

Brno podpoří podnikatele i kulturní akce zasažené koronavirem
22. 4. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Brno podpoří podnikatele. Foto: Pixabay

Brno několika kroky podpoří podnikatele a menší kulturní organizace zasažené opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru. Úplně nebo částečně upustí od nájmu v nebytových prostorách, městským částem uhradí peníze za provozovatele restauračních zahrádek a dovolí organizacím využít dotace určené na akce například na provoz. Výše podpory bude dosahovat zhruba 25 milionů.

Balíček opatření schválili zastupitelé v několika různých bodech. Město vyzvalo městské části, aby nepožadovaly od podnikatelů nájem za restaurační zahrádky. Podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) město městským částem uhradí ušlý příjem, má na to vyčleněno asi šest milionů korun. Restaurace i zahrádky jsou zatím zavřené.

Podpora kulturních organizací

Brno také částečně nebo úplně upustí od nájmu nebytových prostor, kde jsou například podnikatelské provozovny nebo restaurace, od nájmů staveb a pozemků, kde jsou třeba sportoviště. Podle Vaňkové bude město posuzovat každý případ individuálně od doby vyhlášení nouzového stavu do doby, než se daná provozovna otevře. Město počítá, že na nájmech ho to bude stát maximálně 12 milionů korun. Odpuštění nájemného bude město posuzovat v takové výši, která nebude krytá případnou kompenzací ze strany státu.

Brno také vyčlení skoro pět milionů korun pro menší kulturní organizace, které nezřizuje město. Organizace mohou podávat žádosti, jedna může získat maximálně 50.000 Kč. Podle Vaňkové město bude řešit i podporu vlastním kulturním organizacím, kterým dává peníze z rozpočtu, ale také pomoc větším organizacím, které město nezřizuje. Jde například o Divadlo Bolka Polívky. Kromě toho Brno umožní kulturním nebo sportovním organizacím, aby na provoz využily peníze, které získaly od města například na akci, která se neuskuteční.

Psali jsme také:

Brno dokončilo návrh nového územního plánu

Jak bude vypadat Brno budoucnosti? Přijďte se podívat na výstavu

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl