CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Architekt, v jehož skicách ožívají budovy

Architekt, v jehož skicách ožívají budovy

Architekt, v jehož skicách ožívají budovy
5. 4. 2018 / Autor: Lorenzo Concas/ Popisek: Katedrála svatého Petra v Beauvais ve Francii
Architekt, v jehož skicách ožívají budovy
#architekt
další

Italský architekt Lorenzo Concas vytváří skicy, v nichž ztvárňuje světové památky. Používá k tomu pouze speciální pero a zvýrazňovače. Ty mu umožňují zachytit detaily spolu s kontrastem světla a tmy. Přivedl ho k tomu zájem o historické styly architektury.

Lorenzo Concas, architekt, fotograf a návrhář světel, žijící ve Florencii, vytváří drobné skici, které jsou prostoupeny množstvím detailů. Rozměry těchto výkresů jsou dány šířkou, kterou umožňuje fineliner, tedy pero, s nímž umělec pracuje, ale i přesto Concas dokáže věrohodně napodobit složité ornamenty. Jeho kresby zdůrazňují hru světla a tmy u gotických katedrál, ale i u dalších slavných budov jako jsou například mosty nebo kostely.

Intimní detaily starých mistrů

S použitím speciálních per a zvýrazňovačů italský umělec zachycuje věhlasná díla architektury z jedinečných úhlů, což umožňuje vidět krásu a možnosti těchto budov novými způsoby. Od intimních detailů baziliky Santa Maria Novella až po úzké úhly, které poutají pozornost na výšku Eiffelovy věže, tyto kresby ukazují sílu náčrtu a jak může architektura ožít pomocí pera a papíru.

Velkoformátová Florencie

Exkluzivně pro TV Architect Lorenzo Concas odpověděl, že k jeho práci ho inspiroval dlouholetý zájem o gotickou, barokní a renesanční architekturu. Používá pouze pera a zvýrazňovače, protože ty mu umožňují nejlépe zachytit detaily, světla a stíny. V současné době architekt pracuje na skicách, v nichž chce zachytit dosud neznámé pohledy na Florencii. Tentokrát ve větším formátu.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl