Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Architekt Kevin Roche, autor budovy Metropolitního muzea umění v New Yorku, je po smrti

Architekt Kevin Roche, autor budovy Metropolitního muzea umění v New Yorku, je po smrti

Architekt Kevin Roche, autor budovy Metropolitního muzea umění v New Yorku, je po smrti
4. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Balthazar Korab Popisek: Architekt Kevin Roche v Balthazar Korab's house

Ve věku 96 let zemřel americký architekt irského původu Kevin Roche, který projektoval přes dvě stě budov po celém světě a získal mimo jiné Pritzkerovu cenu, která bývá označována jako Nobelova cena za architekturu. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP.

Mluvčí architektovy firmy firmy uvedl, že Roche zemřel v pátek přirozenou smrtí ve svém domě v Guilfordu ve státě Connecticut.

Roche se podílel na podobě řady oceňovaných budov. V New Yorku jsou to například Metropolitní muzeum umění, Muzeum židovského dědictví, budova letecké společnosti TWA na Kennedyho letišti nebo sídlo Fordovy nadace. Je také autorem návrhu pro zoologickou zahradu v newyorském Central Parku.

Slavní kolegové

Roche se rovněž podílel na návrzích dominanty města St.Louis, známého oblouku na břehu řeky Missouri. Ve svém rodném Irsku vytvořil Kongresové centrum v Dublinu.

Držitel Pritzkerovy ceny z roku 1982 studoval se slavným architektem Miesem van der Rohem a spolupracoval mimo jiné s finsko-americkým kolegou Eerem Saarinenem.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu