Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality  Archeopark Pavlov získal českého Oskara za architekturu

 Archeopark Pavlov získal českého Oskara za architekturu

 Archeopark Pavlov získal českého Oskara za architekturu
29. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Dílo architektů Radko Květa a Pavla Pijáčka Archeopark Pavlov vyhrál prestižní Českou cenu za architekturu 2017. Ceny v soutěži organizované Českou komorou architektů se předávaly v prostoru Jatka 78 v pražských Holešovicích. Do druhého ročníku se přihlásilo 249 projektů, což je polovina proti ročníku prvnímu. V závěru soutěžilo šest finalistů, z nichž tři byli z Moravy. Mezi nimi byla i prodejna nábytku v Brně pokrytá židlemi od Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa, která minulý týden dostala ocenění Grand Prix pořádané Obcí architektů. Vítězný projekt Archeopark Pavlov na Břeclavsku ocenila porota jako „působivý svým bezvadným provedením a s péčí vybranými a použitými materiály“. Muzeum je čtyři metry pod zemí a má evokovat jeskynní prostory. Do krajiny vystupují pouze prosvětlovací věže, nálevkovitý vstup a vyhlídky na Pavlovské vrchy a vodní nádrž Nové Mlýny.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu