ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus KOMA MODULAR představili na Designbloku nové modulární domky

KOMA MODULAR představili na Designbloku nové modulární domky

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
3 m 38 s

V poslední době stále roste popularita modulárních domků. Jsou rychlé na výrobu a během pár týdnů může zákazník bydlet ve svém. Jsou ovšem tací, co nechtějí jít s davem a přejí si jedinečné a originální místo, kde relaxovat. Právě na tyto zákazníky cílí společnost Koma se svou novou řadou Fashion Line. Čím je jiná? Však to je jasné už na první pohled.

Chtěli jsme přijít s něčím odlišným, kvalitním a cenově dostupným, říká designérka nové řady Fashion Line

Celý projekt Fashion Line není jen o odlišné fasádě. Při jeho návrzích tu rozebrali a nově navrhli veškeré díly. Od konstrukce až po stránku designu. Výsledkem jsou tři typy domků. Z jednoho modulu o rozměrech 22 metrů čtverečních až po sestavu ze tří částí o ploše 54 metrů.

„Vytvořili jsme vlastně úplně prefabrikovaný produkt, který dokážeme skládat do větších celků. To nám také umožňuje, že veškeré ty díly držíme skladem a jsme schopni garantovat rychlé dodání v řádu týdnů. To je velká odlišnost a tou druhou je design. My jsme se snažili přijít s výrobkem, který bude odlišný, kvalitní a cenově dostupný,“ popisuje designérka Adéla Bačová.

Základní konstrukce je z velmi odolných pozinkovaných profilů, které odolají korozi. Zvuková izolace zase nabízí kýžený klid. Řada Fashion Line slibuje i úsporu nákladů na energie a díky tomu, že se jedná o stavebnici, je možné si v případě stěhování vzít s sebou celý dům.

„My jsme tu základní verzi připravili tak, aby byla pro zákazníka v podstatě okamžitě obyvatelná, chápeme, každý si nemůže dovolit tou plnou verzi. Součástí té základní verze je plně vybavená koupelna, osvětlení, veškeré obklady a fasáda. Jediné, co tam chybí je kuchyňská linka, postel nebo klimatizace, ale myslíme si, že to jsou věci, které si každý zákazník představuje jinak,“ vysvětluje designérka.

Modul si případný zákazník může upravit podle svých představ. Na výběr je celá řada vnitřních povrchů, podlahy nebo fasáda. Tento typ bydlení je podle výrobce ideální pro rekreační bydlení a pro ty, kteří si hodně potrpí na design a originalitu.

„Do budoucna chceme přicházet s novými kolekcemi fasád, povrchů a barevností a budeme ten design neustále obměňovat,“ dodává závěrem Bačová.

Vedle řady Fashion Line, plánuje společnost Koma také řadu Studio, které bude určené pro menší provozovny jako jsou kavárny, bary nebo kadeřnictví. Jako poslední připravují řadu Office, která nabídne reprezentativní kancelářské prostory.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu