Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Metrogramma, Andrea Boschetti, Itálie

Profil: Metrogramma, Andrea Boschetti, Itálie

Studio založili koncem devadesátých let Andrea Boschetti a Alberto Francini. Charakteristikou obou tvůrců je kritický duch a touha po experimentování. Studio má pobočky v několika světových destinacích a jeho tvorba provokuje k mezinárodní diskusi.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 3. Andrea Boschetti
 1. Pořad: Metrogramma

 2. Studio

  Metrogramma je mezinárodní společnost architektury, urbanismu a interiérového designu s pobočkami v Miláně, Moskvě a New Yorku. Pobočky má také v Londýně a Dubaji. Metrogramma vznikla v roce 1996 v kombinaci práce a výzkumu mladých talentovaných architektů s kritickým duchem a touhou po experimentování. Metrogrammu jako skutečné profesionální studio založili v roce 1999 Andrea Boschetti a Alberto Francini. Oba architekti absolvovali na univerzitách v Benátkách a ve Florencii a získali odborné zkušenosti ve studiu Rem Koolhaas a Massimiliano Fuksas.


  V současné době je Metrogramma, po odchodu Alberta Franciniho, který založil novou kancelář nazvanou Alberto Francini Srls, vedena pěti partnery. Andrea Boschetti je umělecký a vědecký ředitel.

  Od počátku studio zvítězilo v mnoha mezinárodních soutěžích a nikdy se nevzdávalo se své provokativnosti v profesi často považované za příliš komerční a ne orientované na skutečné potřeby lidského prostředí. Mnohé z děl studia Metrogramma dostávaly nálepky jako inovativní a experimentální a staly se tématy mezinárodní diskuse.

  „Experimentální chápání logické cesty městské evoluce“ je základní filosofií studia.

 3. Andrea Boschetti (*1969, Bolzano) je architekt s doktorským vzděláním v urbanistickém plánování, které vystudoval na Univerzitním institutu architektury v Benátkách v Itálii. Část svého doktorského výzkumu realizoval také na Columbijské univerzitě v New Yorku.

  Přednáší na univerzitách v Itálii i v zahraničí, například na Columbia University v New Yorku, Illinoiské univerzita v Chicagu, Univerzitě v Ascoli, Univerzitě v Janově, Univerzitě v Benátkách atd.

  Boschetti je vědeckým konzultantem a manažerem PGT, Územního plánování v Miláně, a konzultantem pro architektonické a městské projektové aktivity a kulturní akce pro městské centrum v Turíně.

  Od roku 2011 je redakčním konzultantem a zástupcem redakční rady PLAN časopisu Architektura a technologie v detailu. V roce 2012 se jako člen poroty pro mezinárodní soutěž designu projektu KILFD signature tower v Kuala Lampur v Malajsii zúčastnil soutěže s názvem „Koncepce rozvoje rekreačního prostoru na vysoké náhorním plošině“ v Naz-Sciaves v Itálii. V současné době působí jako ředitel ústředí společnosti Metrogramma v Moskvě.


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl