Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Grimshaw Architects, Velká Británie

Profil: Grimshaw Architects, Velká Británie

Studio Grimshaw založil Sir Nicholas Grimshaw v roce 1980. Z jeho praxe se v roce 2007 vyvinulo partnerství, v rámci kterého ateliér působí celosvětově v pobočkách v New Yorku, Londýně, Melbourne, Sydney a v hlavním městě Kataru Dauhá a zaměstnává více než pět set zaměstnanců.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 1. Pořad: Grimshaw Architects

  Zprávy a aktuality

 2. Mezinárodní portfólio architektonické společnosti Grimshaw pokrývá všechny hlavní sektory a bylo oceněno více než dvěma sty mezinárodními oceněními za design, včetně prestižní Lubetkinovy ceny, která je udělována za nejlepší novou budovu postavenou mimo Evropskou unii.

  V praxi je pro ateliér typické zapojení do návrhu budov na nejhlubší úrovni. Účelem je realizace projektů, které splňují nejvyšší možné standardy preciznosti. Práce společnosti je charakterizována silnou koncepční čitelností, inovacemi a velkým důrazem na detaily, které jsou podloženy zásadami humánního, trvalého a udržitelného designu.

  Muž číslo jedna

  Andrew Whalley je místopředsedou Grimshaw a zastupuje předsednictvo studia ve všech mezinárodních projektech. Whalley úzce spolupracuje se sirem Nicholasem Grimshawem na rozvíjení vztahů s klienty a ostatními institucemi na celém světě. Zároveň také řídí design partnerství, vztahy s veřejností a vnější komunikaci. Od začátku byl nedílnou součástí Grimshaw a byl partnerem různých projektů. Pan Andrew Whalley poskytl TV Architect exkluzivní rozhovorna Světovém festivalu architektury v Berlíně v roce 2017.

  Pobočka v Kataru

  Během svého desetiletého působení v Newyorské pobočce udělal tento muž z Grimshaw Architects jednu z osmi ikon architektury schopnou realizovat velké veřejné projekty v New Yorku v rámci akce „ Design Excellence Programbývalého starosty Michaela Bloomberga. Whalley vedl také vývoj portfolia společnosti Grimshaw na Středním východě a založení kanceláře v Dauhá v Kataru roku 2011.

  Tento muž vedl sérii mezinárodních výstav prezentujících fungování partnerství v rámci společnosti. Naposledy se takto představilo Oddělení průmyslových projektů společnosti Grimshaw, které se Whalley snaží dovézt až na úroveň mezinárodní spolupráce.

  Modrá kniha

  Vedle pravidelných přednášek a přínosů akademické obci, je autorem knih, přispívá do časopisů a jako redaktor se podílel na vydání knihy „Blue“, jež přibližuje některé postupy a projekty studia Grimshaw. Je registrovaným členem institucí AIA a RIBA a v roce 2006 byl zvolen členem Královské společnosti umění.

  nyv

  Web – Grimshaw
  Facebook – Grimshaw
  Twitter – Grimshaw
  Instagram – Grimshaw
  Youtube – Grimshaw
  LinkedIn – Grimshaw


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl