Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Francesco Librizzi Studio, Itálie

Profil: Francesco Librizzi Studio, Itálie

Studio Francesco Librizzi, založené v Milánu v roce 2005, se zabývá architekturou, interiéry a designem výrobků. Jeho tvorba je zaměřena na základní vlastnosti prostoru a na způsob, jak je prostor ovlivněn objekty, strukturami a lidmi. Snaha o nalezení rovnováhy mezi inovacemi a stávajícím architektonickým dědictvím bylo dosud centrem realizovaných projektů a teoretického výzkumu studia. Konkrétně šlo o interiérové architektonické projekty nazvané prostě Casa C a Casa G.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 3. Ocenění
 1. Pořad: Francesco Librizzi

  Pořad: Salone del Mobile Milano 2018

  Zprávy a aktuality

 2. Charakteristika studia

  Výzkum studia zabývající se prostorovými vlastnostmi objektů přinesl v roce 2016 řadu produktů určených pro společnost Driade, a to využitím zkušeností získaných v oblasti designu interiérů. Snaha o nalezení ideálního poměru mezi objemem a světlem se projevila například ve vytvoření série lamp určených pro studio FontanaArte. Tato snaha o nalezení ideálního poměru mezi vlastnostmi objektů a citlivý přístup se staly charakteristické pro tento ateliér.  

  Několik projektů získalo velké uznání a byly vystaveny mezinárodními institucemi, například v Louvru v Paříži, na Trienále v Miláně a na Bienále v Benátkách. Produkty studia Francesco Librizzi byly publikovány v četných časopisech a mezinárodních médiích zabývajících se architekturou a designem. Studio rovněž získalo množství prestižních ocenění. 

  Francesco Librizzi (*1977, Palermo)

  Francesco Librizzi žije a pracuje v Miláně, kde od roku 2005 vede studio Francesco Librizzi. Jeho začátky jsou spojeny s osobností Paola Rizzatta ve společnosti Luceplan. Dnes patří k nejinovativnějším autorům interiérů a nejen architektonických, ale i designérských návrhů nové generace italských tvůrců. Získal ocenění, jako je Cena Émile Hermès (2008) a čestné uznání Compasso d´Oro  (2014).

 3. 2015
  – Archmarathon, Nejlepší návrh soukromého bydlení, první místo

  2015
  – Azure Awards, Nejlepší rezidenční interiér roku 2015, první místo

  2014
  – XXIII Compasso d’Oro ADI, čestné uznání

  2012
  – Soutěž o návrh Archivo Pavilion v Mexico City, druhé místo
  – Návrh dvou pěších mostů přes řeku Naviglio Grande v Miláně, druhé místo
  – Soutěž na rozšíření budovy Centro Loris Malaguzzi v Reggio Emilia, druhé místo

  2008
  – Prix Émile Hermès, Le sens de l’objet, první místo
  – Soutěž na renovaci Corti di Baires v Milánu, první cena

  2006
  – Arcate di Greco, sanace železničních viaduktů, čestné uznání


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl