Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Pasohlávkách jsou k mání pozemky na stavbu lázní

V Pasohlávkách jsou k mání pozemky na stavbu lázní

V Pasohlávkách jsou k mání pozemky na stavbu lázní
2. 8. 2018 / Autor: archiweb.cz Popisek: Vizualizace termálního resortu Pasohlávky

Společnost Thermal Pasohlávky, kterou vlastní Jihomoravský kraj a obec, nabízí k prodeji pozemky v Pasohlávkách pro stavbu lázní. Ty jsou k mání za tři sta osmdesát milionů korun bez DPH a zájemce se musí zavázat, že postaví lázeňský komplex. Bude-li více zájemců, rozhodne vyšší nabízená cena. Zájemci musí podat nabídku do 1. října.

Kraj letos na jaře zveřejnil záměr prodeje, zájemci si mohli vyzvednout informační balík. „Komunikovali jsme se čtyřmi zájemci, mezi nimi je i čínská společnost RiseSun,“  řekl předseda představenstva Martin Itterheim. Číňané původně chtěli spolupracovat s krajem, ale mají zájem i po přehodnocení krajské strategie, kterou je nyní přímý prodej za daných podmínek.

Léčebný ústav i autokemp

Výše investice do stavby by měla být nad jednou miliardou korun. Vedle v Pasohlávkách by měl vzniknout také léčebný ústav s kapacitou sto šedesát lůžek. Lokalita se v posledních letech rychle rozrůstá. Vznikl zde obří akvapark, hotel a v Pasohlávkách se rozvíjí rozlehlý autokemp Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.

O vybudování lázní se mluví mnoho let. Proto kraj s Pasohlávkami založil Thermal Pasohlávky, který u obce vybudoval potřebnou infrastrukturu. Pozemky pro stavbu lázní jsou již zasíťované a je vybudovaná například cyklostezka.

Kraj dříve zvažoval dvě možnosti, a to vytvoření společného podniku s čínskou firmou Risesun a následné vybudování lázní, nebo prodej pozemků potenciálnímu investorovi. V prodeji krajští radní vidí možnost okamžitého zhodnocení pozemku.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl