CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Pardubicích vyroste během pěti let nová administrativní budova

V Pardubicích vyroste během pěti let nová administrativní budova

V Pardubicích vyroste během pěti let nová administrativní budova
11. 11. 2017 / Autor: ČSOB Pojišťovna
V Pardubicích vyroste během pěti let nová administrativní budova

V Pardubicích vyřešili otázku, kde bude stát plánované nové sídlo ČSOB Pojišťovny, jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu. Nová budova vyroste na pozemku v areálu bývalé „Prokopky“, továrny na výrobu mlýnských strojů, v blízkosti pardubického nádraží. Pozemek o výměře 52 000 metrů čtverečních koupila pojišťovna od developerské společnosti ORCO Property Group.

Několikaměsíční debata nad místem nového sídla společnosti, která potřebuje postavit administrativní budovu, pod jejíž střechou by soustředila všech svých přibližně 850 zaměstnanců a kde by byl k dispozici dostatek parkovacích míst, je rozhodnuta. Společnost, která svého času zvažovala dokonce variantu odchodu z Pardubic, bude stavět na Palackého třídě, v místě s dobrou dopravní dostupností, v centru a zároveň nedaleko výpadovky z města.

Stavba nové budovy, jejíž podobu nechtěla společnost blíže specifikovat s tím, že jsou teprve na začátku procesu, by měla být hotová přibližně v průběhu pěti let. „Věříme, že půjde o architektonicky zdařilou budovu, která bude zcela v souladu s plány města na rozvoj Palackého třídy včetně kvalitního dopravního napojení areálu na zmiňovanou třídu,“ dodal Marek Nezveda, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny, do jehož kompetence tento projekt spadá.

Pozemek, který pojišťovna koupila od jednoho z největších hráčů na realitním trhu u nás, společnosti ORCO Property Group, je s výměrou 52 000 metrů čtverečních poměrně veliký a nová budova ho rozhodně nezabere celý.  „Předpokládáme, že využijeme jen část pozemku a zbytek prodáme, ale budeme důkladně zvažovat komu, protože nám bude velmi záležet na tom, kdo bude naším sousedem,“ nastínil plány společnosti s pozemkem Marek Nezveda.

Do uvolněné budovy na Masarykově náměstí by se v budoucnu mohl přestěhovat pardubický magistrát. Jednání o prodeji sídla společnosti pardubické radnici však stále nejsou u konce. Čekalo se, až si ČSOB Pojišťovna vybere vhodný pozemek pro nové sídlo.

(sem)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl