Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Územní plán Českých Budějovic významně ovlivní budoucí podobu města

Územní plán Českých Budějovic významně ovlivní budoucí podobu města

Územní plán Českých Budějovic významně ovlivní budoucí podobu města
7. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: c-bucejovice.cz

Návrh zadání územního plánu města, který by mohl zásadně změnit život v Českých Budějovicích odsouhlasili zastupitelé. Zabývat se má především bydlením ale také významnými investičními záměry, jako je například nová budova Jihočeského divadla či zábavní vodní centrum.

Vedení radnice od materiálu očekává, že bude jednodušší než ten předchozí a také průlomový. Komisi, která nad návrhem zadání jednala, tvořili zástupci všech zastupitelských klubů.

Oproti předchozímu plánu v tom novém lze najít téma klimatického urbanismu, zastavění některých ploch v centru města a také výstavbu kulturních center.

V dokumentu, který zastupitelé schvalovali, jsou ale i další zajímavé body.

Například se zmiňuje o kapacitě zastavitelné plochy, výstavbě výškových budov, řeší také umístění science centra, akvaparku či sportovní haly. Dle dokumentů by pak na Mariánském náměstí měla vyrůst nová budova divadla a filharmonie s podzemním parkovištěm.

Z návrhu zadání vyplývá, že rozvoj podmínek pro bydlení počítá s růstem počtu obyvatel na úroveň zhruba 110 tisíc ze současných 94 tisíc.

Materiál má také řešit možnost zastavění některých volných pozemků. V případě bydlení je to třeba lokalita Suchomelská. Řeší i zákaz výstavby tam, kde to není pro rozvoj města vhodné.

Nyní platí stále původní plán z roku 2000, ale do roku 2022 je potřeba mít nový. Až ho brněnská firma připraví, budou se jím zabývat zástupci města.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu