ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Studenti budou bojovat o stáž u Pleskota, další ročník soutěže Central Group je tady

Studenti budou bojovat o stáž u Pleskota, další ročník soutěže Central Group je tady

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - Proměny chátrajících budov v Krkonoších v moderní apartmánové domy od společnosti 2MKZ

zrušit

16. 10. 2018 / Autor: Central Group Popisek: Zasedání poroty

Developer Central Group pořádá další ročník studentské architektonické soutěže. Letošním tématem je „Unikátní stavba na komplikovaném místě“. Vítěz získá sto tisíc korun a stáž u architekta Josefa Pleskota.

hlavním městě je mnoho míst, která jsou zcela nevyužitá. Často se jedná o pozemky, které nemají zdánlivě valný stavební potenciál. Zadáním pro studenty architektury a příbuzných oborů je najít v Praze komplikované místo a navrhnout na něm unikátní novostavbu. Jaká řešení najdou mladí tvůrci, to se dozvíme v rámci studentské architektonické soutěže společnosti Central Group. Soutěží se celkem o sto sedmdesát pět tisíc korun a prestižní stáž u renomovaného architekta Josefa Pleskota. O vítězi rozhodne porota v průběhu února. Výsledky pak budou vyhlášeny na konci března.

„Když se člověk rozhlédne v Praze kolem sebe, zjistí, že je zde mnoho míst, která jsou zcela nevyužitá. Přitom jsou často ve velmi zajímavých lokalitách, které si doslova říkají o nějaké zajímavé využití a netradiční řešení. Zdánlivě sice nemají velký potenciál, v hlavách studentů se přesto mohou najít nápady, jak i tato místa přeměnit na něco výjimečného,“ okomentoval zadání soutěže Dušan Kunovský, šéf Central Group.

Věhlasná jména porotců

Studenti budou moci do soutěže zpracovat zcela nový návrh nebo přihlásit všechny své školní práce z uplynulých tří let, které podle jejich názoru splňují kritéria zadání. Na hodnocení projektů se budou podílet přední odborníci na architekturu – z pozice předsedy poroty historik architektury Zdeněk Lukeš a dále popularizátoři architektury Adam Gebrian a David Vávra, ale také vítěz jedné z dřívějších soutěží Central Group a dnes již zkušený architekt Ondřej Chybík.

Ocenění

Vítěz získá finanční odměnu sto tisíc korun a zmíněnou stáž. Druhý nejlepší návrh potom získá padesát tisíc a třetí dvacet pět tisíc korun.

„Pozice největšího rezidenčního stavitele v zemi nás zavazuje. Chceme přispět ke vzdělávání nastupující generace a pořádáním architektonických soutěží pro studenty podporujeme mladé talenty v našem oboru,“ doplnil Kunovský.

Studenti mohou své práce přihlašovat v souladu se soutěžními podmínkami do konce ledna příštího roku. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konci března.

nyv

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu