Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Společnost Eurovia: Co chystá a jak si stojí stavební gigant

Společnost Eurovia: Co chystá a jak si stojí stavební gigant

Společnost Eurovia: Co chystá a jak si stojí stavební gigant
1. 4. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Paralacre Popisek: Tractopelle à Pforzheim, ilustrační foto

Stavební firmě Eurovia CS, která působí v Česku a na Slovensku, loni vzrostl hrubý zisk meziročně o 14,6 procenta na téměř devět set milionů korun. Tržby firmě stouply o třináct procent na 16,7 miliardy korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Iveta Štočková.

Zhruba tři pětiny objemu prací připadaly na výstavbu a rekonstrukce silnic a městských komunikací. Necelá pětina patřila mostům a patnáct procent železničním a tramvajovým stavbám. Největšími projekty, na kterých loni firma pracovala, jsou výstavba úseku dálnice D3 Ševětín - Borek, silnice první třídy v úseku Skotnice - Příbor, optimalizace železniční trati Beroun - Králův Dvůr nebo stavba dálničního obchvatu Prešova na Slovensku. Eurovia také dokončila modernizaci úseku D1 Koberovice - Hořice.

Pokračování ve výstavbě komunikací

Z mostních staveb to byly například lávka v Hořicích, rekonstrukce mostu přes Labe v Kuksu nebo most na silnici druhé třídy mezi Brandýsem nad Labem a Zápy. Podle Martina Borovky, generálního ředitele Eurovia CS bude letos firma pokračovat ve výstavbě dálnice D11 v úseku Hradec Králové - Smiřice. „Dále budeme pracovat na D55, na obchvatu Otrokovic a stavbě D35 v úseku Ostrov - Časy. Dalším důležitým projektem je modernizace úseku D1 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. Na železnici budeme pracovat na železničním uzlu v Přerově," uvedl Borovka.

Rentabilita tržeb, tedy podíl zisku na tržbách, loni vzrostla o 0,1 procentního bodu na 5,4 procenta. Letos chce firma podle Borovky investovat šest set milionů korun do bezpečnostních opatření a nové techniky.

Součást světového koncernu

Eurovia na konci loňského roku zaměstnávala dva tisíce osm set osmdesát pět lidí, meziročně o šestnáct méně. Vlastníkem firmy je od roku 2006 francouzská Eurovia, která patří do světového koncernu Vinci. Firma vlastní rovněž třicet lomů, dvacet pět obaloven, tři pískovny a jeden recyklační dvůr. V lomech loni vytěžila 9,6 milionu tun kameniva, meziročně o třináct procent více.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu