ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Soutěž, v níž se volí liberecká stavba roku, ponese jméno významného architekta

Soutěž, v níž se volí liberecká stavba roku, ponese jméno významného architekta

Soutěž, v níž se volí liberecká stavba roku, ponese jméno významného architekta
21. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ MartinVeselka Popisek: Liberec - pohled na okolí Severočeského muzea

Soutěž o stavbu roku v Libereckém kraji ponese nově jméno architekta Karla Hubáčka. V soutěži, která se letos koná už popatnácté, přibyly nové kategorie. Kraj se snaží víc zapojit i veřejnost, města a obce a zvýšit tak zájem o soutěž i její prestiž. Jedním z důvodů změny soutěže je malý zájem, loni investoři a stavebníci do soutěže přihlásili jen šest staveb a čtyři studentské práce. Novinářům to dnes řekla krajská radní pro rozvoj Radka Loučková Kotasová. Zájemci mohou stavby přihlašovat do 31. května.

„Prostřednictvím soutěže bychom rádi vyzdvihli úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla celého Libereckého kraje," doplnila Loučková Kotasová. Hlavní cena pojmenovaná podle autora stavby horského hotelu a vysílače Ještěd architekta Karla Hubáčka je rozdělena do dvou kategorií. Kraj chce zvlášť ocenit nejlepší stavbu, ale také nejlepší řešení veřejného prostoru.

Inovace ve stavebnictví

Samostatná kategorie je určena inovacím ve stavebnictví. Zvláštní kategorii má soutěž i pro mladé architekty a projektanty do třiceti let. Ocenit chce Liberecký kraj v soutěži také osobnosti, které v těchto profesích v kraji působí. Stejně jako v předchozích letech rozhodne veřejnost o Ceně sympatie. „Přihlášená stavba musí být zkolaudována nebo uvedena do zkušebního provozu do konce května letošního roku," doplnil Petr Dobrovský z Agentury regionálního rozvoje.

Projekty představí putovní výstava

„Soutěž má v našem kraji tradici od roku 2004. Stavební firmy a architektonické ateliéry mohou tímto způsobem prezentovat výsledky své práce. Minulý týden jsme spustili nové webové stránky soutěže www.stavbaroku.lk, kde jsou zveřejněny všechny vyhlášené kategorie, přihlášky a veškeré podmínky," řekla radní. Nově se partnery soutěže stala města Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Turnov a Semily. Jednotlivé přihlášené stavby představí podle Loučkové Kotasové putovní výstava, která bude postupně ve všech těchto městech.

čtk, nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu