ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Sky Park spustil v Bratislavě prodej penthousů, nejdražší vyjde na 1,7 miliónů eur

Sky Park spustil v Bratislavě prodej penthousů, nejdražší vyjde na 1,7 miliónů eur

Sky Park spustil v Bratislavě prodej penthousů, nejdražší vyjde na 1,7 miliónů eur
16. 5. 2018 / Autor: etrend.sk/ Penta Real Estate Popisek: Výhled z nejvyššího poschodí budovy projektu Sky Park

Projekt Sky Park začal v Bratislavě prodávat poslední, nejdražší byty. Penthousy se nacházejí v nejvyšších poschodích rezidenčních věží. Nejdražší byt má téměř tři sta metrů čtverečních a umožňuje vybudovat tak zvaný byt v bytě. O nadstandardní byty je velký zájem a zamluvena je víc než polovina. V zahraničí se byty prodávají mnohem dráž a přesto je o ně velký zájem.

Kolekce bytů s názvem Penthouses & Panoramatic Collection Apartments se nachází v nejvyšších třech poschodích v každé ze tří rezidenčních věží. Podle developera byty splňují investiční kritéria. „Na celém světě je jen málo projektů od Zahy Hadid nabízejících penthousy a všechny patří k tomu nejlepšímu, co realitní trh v dané krajině nabízí,“ říká Jozef Šimek, vedoucí oddělení prodeje a marketingu v Penta Real Estate.

Nejdražší byt se nachází v první rezidenční věži a má přes dvě stě šedesát metrů čtverečních obytného prostoru. Dalších třicet pět metrů čtverečních zabírají dvě lodžie a terasy. Prodejce za něj požaduje 1,7 milionu eur. Cena za čtvereční metr tak vychází kolem 6 126 eur.

Druhý vchod umožňuje vytvořit byt v bytě

Byty jsou orientované na tři světové strany a jejich součástí je kromě hlavního vchodu i samostatný vchod. To umožňuje vytvořit v podstatě malý byt v bytě, který může být určený například pro hosty nebo pomocný personál.

Developer říká, že byty jsou uzpůsobené tak, aby se na terasu dala umístit vířivka a aby součástí bytu byla také sauna. „Samozřejmostí je prostor pro velký šatník nebo vysoké světlé poličky a interiérové dveře. Budoucím majitelům život určitě zpříjemní i možnost vlastního proskleného vinného baru anebo prioritní přivolání výtahu,“ píše developer.

O nadstandardní byty je velký zájem

Kromě penthousů jsou v nabídce i byty vyššího standardu s názvem Panoramatic Collection. Umístěné jsou na dvacátém sedmém a dvacátém osmém poschodí. Celkem je jich v projektu třicet šest. „I když právě v těchto dnech spouštíme jejich prodej, o nadstandardní byty je velký zájem a v předprodeji pro registrované klienty je už zamluvena více než polovina z celkového počtu, “ říká Šimek.

Developer poukazuje na to, že byty se prodávají oproti zahraničí za mnohem nižší ceny. „Penthousy v projektech Zahy Hadid se prodávají v zahraničí zpravidla v sumách od několika milionů eur, například nejdražší byt v projektu Zahy Hadid 520 West 28th v New Yorku stál padesát milionů dolarů, “ porovnává Šimek.

Existují i dražší byty

Přestože penthousy patří mezi nejluxusnější byty na trhu, nepatří k nejdražším. O bezmála osmdesát tisíc eur dražší byt nabízí nedaleký projekt Panorama City od J&T Real Estate. Developer si to mohl dovolit, protože jeho projekt je dokončený. Výstavba třech věží projektu Sky Park ve slovenském hlavním městě už začala, jejich dokončení je v plánu na rok 2020.

nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl