Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Signal Festival nejsou jen světelné instalace. Pořadatelé lákají i na doprovodný program

Signal Festival nejsou jen světelné instalace. Pořadatelé lákají i na doprovodný program

Signal Festival nejsou jen světelné instalace. Pořadatelé lákají i na doprovodný program
3. 10. 2019 / Autor: Romana Landová, tisk. z. Signal Festival láká na doprovodný program. Foto: Signal Festival

Signal Festival, který proběhne od čtvrtka 10. do neděle 13. října 2019, si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i doprovodný program. Ten je rozdělen do čtyř hlavních částí, návštěvníky kromě toho čeká i propojení hudby a světelného umění v kostele U Salvátora.

Doprovodný program je rozdělen do čtyř hlavních částí: Signal Transmit, Signal Kids, Signal Cinema a Signal Walks.  Kromě toho na návštěvníky čeká v kostele U Salvátora propojení hudby a světelného umění, tentokrát od čtveřice mladých umělců, kteří představí skrz audiovizuální instalaci s živou varhanní hudbou simulaci počasí v interiéru. Kapacita na doprovodný program je omezená, informace o registraci najdete na oficiálních stránkách Signal Festivalu.

Zábava i pro děti

Signal Transmit má za cíl skrze panelové diskuse seznámit návštěvníky s vybranými umělci letošního festivalu a zároveň se hlouběji zaměřit na festivalové téma revoluce i její možné podoby. Během sobotního odpoledne na krásné půdě Werichovy vily nabídne Signal Transmit návštěvníkům zdarma tři po sobě jdoucí panelové diskuse, věnující se tématům revoluce v umění, ve vědě a technologiích a ve společnosti s odkazem na 30 let od sametové revoluce. Mezi hosty diskuzí bude například architektka Eva Jiřičná nebo umělci Federico Díaz a Andrej Boleslavský. Signal Transmit zahrnuje také jedinečný hudební piknik, který proběhne v Nosticově zahradě. Slavný německý label současné elektronické hudby Giegling zde předvede speciální vystoupení mezi svými kinetickými díly.

Signal Kids je dvouhodinový program pro děti od 7 do 12 let v pátek a v sobotu v podvečer. Podrobněji je seznámí s vybranými instalacemi během procházky po festivalových lokacích. Mezi ně patří interaktivní projekce od slovenského digitálního umělce Andreje Boleslavského v zahradě Artisème Design Store & Art Garden na Malé Straně. Další instalací zaměřenou na dětského návštěvníka festivalu je videomapping na základní školu na Lyčkově náměstí od italského studia ILLO, které malé diváky hravým způsobem provede různými obdobími české novodobé historie. Děti si za asistence lektorů vyzkouší výtvarně-světelnou tvorbu.

Signal Cinema je nový projekt Signal Festivalu, který formou filmových projekcí seznamuje diváky s tvorbou nejvýznamnějších světových digitálních či audiovizuálních umělců, s občasnými tematickými přesahy do veřejného prostoru a ekologie. Signal Walks jsou nedělní komentované procházky s kurátory festivalu, které účastníkům přiblíží vznik díla, výběr umělců i samotný proces vytváření festivalu a kurátorskou činnost.

Psali jsme také:

Ve Vojanových sadech se v rámci letošního Signal Festivalu rozsvítí instalace architektky Evy Jiřičné

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl