CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele

Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele

Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele
28. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová
Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele

Společnost Redevco koupila za zhruba miliardu korun (více než 40 milionů eur) secesní budovu City Palais na začátku ulice 28. října u Václavského náměstí. Mezinárodní investor palác získal od skupiny privátních investorů pro svého klienta, jehož jméno nezveřejnil.

Budova nabízí 7 482 metrů čtverečních využitelných ploch na šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích.  Hospodářské noviny  s odvoláním na tiskovou zprávu firmy Redevco píší, že nový majitel má v úmyslu využít objekt jako vlajkovou firemní prodejnu. V budově měl obchodní dům s lahůdkami Julius Meinl, před třemi lety ale musel ztrátovou prodejnu zavřít. Secesní palác, který je na seznamu kulturních památek UNESCO, postavil na začátku 20. století architekt a stavitel Matěj Blecha.

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl