Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele

Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele

Secesní City Palais u Václavského náměstí změnil majitele
28. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Společnost Redevco koupila za zhruba miliardu korun (více než 40 milionů eur) secesní budovu City Palais na začátku ulice 28. října u Václavského náměstí. Mezinárodní investor palác získal od skupiny privátních investorů pro svého klienta, jehož jméno nezveřejnil.

Budova nabízí 7 482 metrů čtverečních využitelných ploch na šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích.  Hospodářské noviny  s odvoláním na tiskovou zprávu firmy Redevco píší, že nový majitel má v úmyslu využít objekt jako vlajkovou firemní prodejnu. V budově měl obchodní dům s lahůdkami Julius Meinl, před třemi lety ale musel ztrátovou prodejnu zavřít. Secesní palác, který je na seznamu kulturních památek UNESCO, postavil na začátku 20. století architekt a stavitel Matěj Blecha.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl