ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Rekonstrukce silnic bude v Plzni brzy koordinovat speciální software

Rekonstrukce silnic bude v Plzni brzy koordinovat speciální software

Rekonstrukce silnic bude v Plzni brzy koordinovat speciální software
29. 5. 2019 / Autor: cs.wikipedia.org/ Balou46 Popisek: Náměstí Republiky, ilustrační foto

Aktuální souběh řady silničních staveb, které komplikují dopravu v Plzni, přiměl radnici k vývoji speciálního systému, který by stavby koordinoval a umožnil jejich přesouvání v čase. Program, na němž pracuje městská správa informačních technologií, napříště umožní v předstihu všem investorům vkládat on-line své stavby s tím, že budou mít představu o jejich časové náročnosti, řekl ČTK koordinátor dopravních opatření města Václav Lacyk. Souběh velkých akcí už by v rámci budoucí stavební sezony neměl nastat.

Situaci ve městě komplikuje podle mluvčí Evy Barborkové i to, že stavby provádějí různí investoři - státní Ředitelstvím silnic a dálnic, kraj a město. „Vedení radnice žádá občany i podnikatele o trpělivost a pochopení,“ uvedla. Současně doporučuje, aby místní i návštěvníci co nejvíce cestovali veřejnou dopravou.

Největší opravy v Plzni

K největším stavbám v současné době patří rekonstrukce Studentské ulice na největším plzeňském sídlišti Lochotín v úseku od Gerské po vjezd do zimního stadionu na Košutce. Dále je to oprava Rooseveltova mostu v centru, prodloužení tramvajové tratě na Borech, oprava tramvajové tratě na Slovanské ulici na Slovanech a stavební úpravy Mohylové ulice včetně rekonstrukce mostu přes Úslavu v Chrástecké ulici na Doubravce.

Studentská ulice by měla být hotová v dubnu 2020. „Aktuální uzavírka, kdy je doprava odkloněna z trasy I/20, by mohla skončit letos v září,“ uvedla mluvčí. Oprava Rooseveltova mostu, který je teď uzavřen pro individuální dopravu, potrvá údajně do letošního listopadu. Už od začátku září by se tam měla vrátit veškerá doprava.

Jak budou rekonstrukce pokračovat

Opravy tramvajové trati na Slovanské ulici by měly podle dostupných informací skončit v únoru 2020. Stavební úpravy v Chrástecké ulici včetně rekonstrukce mostu, který je nyní uzavřen, budou trvat nejméně do konce prázdnin, pak bude stavba pokračovat dalšími etapami k Masarykově ulici. Stavba tramvajové trati na Borská pole a přestavba křižovatky s Klatovskou třídou přinese od 3. června uzavírku ulic Dobřanská a Kaplířova. Trvat by měla celý rok a objízdná trasa povede přes paralelní Sukovu ulici.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu