Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Pražský hrad zahájí letní turistickou sezonu. Nabídne bohatý program

Pražský hrad zahájí letní turistickou sezonu. Nabídne bohatý program

Pražský hrad zahájí letní turistickou sezonu. Nabídne bohatý program
8. 5. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ NoPlayerUfa Popisek: Pražský hrad

V sobotu 12. května bude možné si bezplatně prohlédnout množství budov komplexu Pražského hradu. Do katedrály svatého Víta bude poslední vstup možný už v pět hodin. Připravena bude také výstava Labyrintem dějin českých zemí nebo expozice O výstavě Josipa Plečnika 1996. Pro děti bude nachystán zvláštní program, uvidí například ukázky z výcviku dravců.

Lidé si příští sobotu budou moci mezi 09:00 a 18:00 bezplatně prohlédnout vedle Starého královského paláceVladislavským sálem také baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku se stálou expozicí. Do katedrály svatého Víta bude z liturgických důvodů poslední vstup možný v 17:00. Do reprezentačních prostor v prvním patře Nového královského paláce, k nimž patří třeba Španělský sál a Trůnní salon, se bude vcházet zvláštním vstupem z Hradčanského náměstí.

O výstavě Josipa Plečnika a Doteky státnosti

Možné bude navštívit také výstavu Labyrintem dějin českých zemí v Císařské konírně, která bude zdarma. K vidění bude pro hosty připravena i expozice O výstavě Josipa Plečnika 1996 v prostoru pod Plečnikovou vyhlídkou v Jižních zahradách. Přístupný už bude také výstavní projekt Doteky státnosti, který ve čtvrtek začne v Jízdárně.

Na třetím nádvoří bude pro návštěvníky připraven festival dechové hudby. „V Jelením příkopu bude připraven program pro děti," řekl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. K vidění budou ukázky výcviku dravých ptáků.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl